PoradySprzątanieNie czekam, aż zacznie cuchnąć. Co jakiś czas robię pralce zabieg

Nie czekam, aż zacznie cuchnąć. Co jakiś czas robię pralce zabieg

Jak czyścić pralkę?
Jak czyścić pralkę?
Źródło zdjęć: © Genialne | Genialne

12.04.2024 16:37

Pamiętasz, kiedy ostatnio czyściłaś pralkę? Jeśli nie możesz przypomnieć sobie konkretnej daty, to znak, że najwyższy czas zabrać się do pracy. Jak czyścić pralkę, żeby pozbyć się z niej bakterii? Poznaj prosty sposób.

Pralka to jedno z najważniejszych urządzeń w domu. Korzystamy z niej nawet kilka razy w tygodniu. Trudno wyobrazić sobie bez niej życie. Wystarczy wrzucić brudne ubrania, żeby po godzinie stały się czyste, miękkie i pachnące.

Urządzenie ma nieustanną styczność z brudem i bakteriami. Wymaga regularnego czyszczenia, a proszek do prania nie załatwi sprawy. Trzeba sięgnąć po mocniejsze środki. Jak czyścić pralkę, żeby pozbyć się z niej zanieczyszczeń? Wyjaśniamy.

Jak często czyścić pralkę?

Wkładasz brudne, przepocone ubrania. Dodajesz proszek, płyn do płukania i włączasz pralkę. Po godzinie wyciągasz czyste i pachnące ubrania, a następnie idziesz je rozwiesić. O pralce przypominasz sobie dopiero wtedy, kiedy musisz znów ją uruchomić. To duży błąd, bowiem w pralce zbiera się mnóstwo zanieczyszczeń, które mnożą się po każdym użyciu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pralka wymaga regularnego czyszczenia, najlepiej raz w miesiącu. Jeśli tak nie jest, w urządzeniu zaczynają gromadzić się bakterie, które prowadzą do rozwoju grzybów czy pleśni. Z wnętrza pralki zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach stęchlizny. Jak temu zapobiec? Zastosuj się do rad popularnej instagramerki, a pralka zawsze będzie lśnić czystością.

Jak czyścić pralkę?

Ola Eksner to popularna instagramerka, która dzieli się poradami dotyczącymi sprzątania i utrzymywania porządku. Ostatnio pochwaliła się swoim sposobem na utrzymanie pralki z czystości. W swoim poście pokazała patent na czyszczenie pralki. "Jeśli chcesz, żeby twoje pranie zawsze pachniało pięknie i świeżo, zadbaj o swoją pralkę w tych kilku prostych krokach" - napisała w opisie.

Jak czyścić pralkę? Influencerka radzi, aby zacząć od dokładnego wyczyszczenia zewnętrznej części pralki. W ten sposób pozbędziesz się z niej zanieczyszczeń. Następnym krokiem jest opróżnienie i wyczyszczenie filtra, który znajduje w dolnym rogu pralki. Po opłukaniu i osuszeniu filtra czas na wyczyszczenie bębna i kołnierza. Wystarczy przetrzeć je czystą i wilgotną szmatką z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Zadbaj o każdy element pralki

Nie można zapomnieć o szufladce na detergenty, w której gromadzi się woda i resztki detergentów. To istny raj dla bakterii. Szufladkę należy wyjąć i wyczyścić pod bieżącą wodą. Jeśli wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach, wymocz ją w ciepłej wodzie z dodatkiem sody. Na końcu wsyp sodę oczyszczoną do pustego bębna, a do czystej szufladki wlej szklankę octu spirytusowego i włącz program o najwyższej możliwej temperaturze.

Po zakończonym praniu otwórz bęben i szufladkę. Pozwól im całkowicie wyschnąć. Zabieg wykonuj raz w miesiącu, a pranie zawsze będzie czyste i pachnące. Teraz już wiesz, jak czyścić pralkę, aby pozbyć się z niej zanieczyszczeń.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także