DIYOzdoby BożonarodzenioweNie wiesz, ile ozdób powiesić na choince? Skorzystaj z kalkulatora bombek i oszczędzaj pieniądze

Nie wiesz, ile ozdób powiesić na choince? Skorzystaj z kalkulatora bombek i oszczędzaj pieniądze

Od teraz choinka będzie ubrana idealnie na każde święta.
Od teraz choinka będzie ubrana idealnie na każde święta.
Źródło zdjęć: © Freepik
01.12.2023 14:06

Początek grudnia to najlepszy czas na dekorowanie domów, dlatego każdy zastanawia się nie tylko nad kupnem drzewka, ale także ozdób. Wiele sklepów kusi rozmaitymi dekoracjami na święta Bożego Narodzenia, przez co często kupujemy je pod wpływem impulsu. Jednak skąd wiedzieć, ile powinniśmy mieć bombek?

Ubieranie choinki to nie tylko radość, ale też sprawdzian naszych umiejętności dekoratorskich i taktycznych. Zazwyczaj wiele osób przyozdabia ją tylko z przodu, ponieważ od tyłu i tak nikt jej nie widzi. Jednak, czy to dobre rozwiązanie? Kupowanie na zapas ozdób również nie jest skuteczne, ponieważ co za dużo to niezdrowo. Natomiast zbyt mało bombek na choince sprawi, że efekt będzie niezadowalający.

Idealnie ubrana choinka

Na bogato wyglądające drzewko składa się kilka czynników. Nasza wyobraźnia to pierwszy ważny element, dlatego zastanów się jakie kolory dekoracji wybrać. Nie bez znaczenia jest także wielkość drzewka, dlatego wybierz takie, które będzie odpowiednie do wybranego pomieszczenia. Sprawdzenie stanu ubiegłorocznych ozdób jest równie ważne, ponieważ dzięki temu będziemy wiedzieć, czego nam brakuje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zazwyczaj podczas ubierania drzewka orientujemy się, że zabraknie nam dekoracji. Wtedy przerywamy pracę i szykujemy się na kolejne zakupy świąteczne. Okazuje się, że można zrobić to od razu dobrze, bez marnotrawstwa pieniędzy i czasu.

Zanim ubierzesz choinkę sięgnij po kalkulator

Christmas Tree World (brytyjski sklep internetowy) wpadło na pomysł stworzenie kalkulatora, który obliczy minimalną ilość potrzebnych bombek oraz lampek choinkowych. Na podstawie czterech pytań, ten program, jest w stanie zrobić to za nas. Z pewnością nikt do tej pory nie liczył zapotrzebowania na bombki w internecie.

Przed przystąpieniem do testu warto sprawdzić, ile wynosi przelicznik ze stóp na metry lub centymetry, ponieważ strona internetowa jest anglojęzyczna. Pierwsze pytanie dotyczy wysokości drzewka, co stanowi postawę doboru dekoracji. Drugie odnosi się do wielkości bombek, dlatego zdecydujmy się na konkretny rozmiar. Trzecie pytanie dotyczy efektu, jaki chcemy uzyskać na drzewku. Natomiast ostatnie z nich bierze pod uwagę gęstość oraz kształt choinki.

Po zaznaczeniu odpowiedzi otrzymujemy od razu wynik, przez co strojenie choinki przebiegnie o wiele łatwiej niż w ubiegłych latach. Warto dodać, że kalkulator ułatwi nam przedświąteczne przygotowania, ale niestety nie przystroi choinki za nas. Dlatego warto zaprosić do wspólnego dekorowania całą rodzinę i uczynić z tego tradycję, a z pewnością będzie to radosny czas.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także