Nie wszystkie części ciała musisz myć codziennie. Na 1 zaś zwróć szczególną uwagę
Zazwyczaj każdy wie o tym, że codziennie należy dbać o higienę. Szczególnie jest to ważne, jeśli prowadzimy aktywny tryb życia. Jednak okazuje się, że nie wszystkie części ciała są pielęgnowanie tak jak powinny. Podpowiadamy, jak często trzeba się myć.
Większość osób ceni sobie czystość oraz przyjemny zapach, co daje komfort i pewność siebie. Codzienne kąpiele są bardzo istotne, a warto dostosować ich systematyczność do indywidualnych potrzeb. W ostatnim czasie pojawiły się głosy, które doprowadziły Internet do czerwoności. Jak się okazuje, nie wszystkie części ciała wymagają codziennego mycia.
Jak często trzeba się myć?
Specjaliści podkreślają, że codzienne mycie całego ciała poprawia samopoczucie. Regularność powinna być jednak uzależniona od potrzeb skóry. Dla przykładu nie trzeba codziennie myć włosów, jeśli są w dobrej formie, a skóra głowy się nie przetłuszcza. Jest to zależne od rodzaju włosa — najczęściej cienkie oraz delikatne wydzielają najwięcej sebum. W efekcie są przyklapnięte oraz wyglądem przypominają strączki. Natomiast włosy kręcone, gęste i grube lubią się przesuszać. Potrzebują więc rzadszego, ale mocniejszego nawilżenia. A co z codziennym prysznicem? Oczywiście ma za zadanie oczyszczać — nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Dla wielu jest formą relaksu po całym dniu. Jednak zbyt długie kąpiele razem z mocnymi detergentami mogą podrażnić naskórek. Dajesz wiarę, że zaleca się brać prysznic trzy razy w tygodniu?
Które części ciała myjemy rzadko?
Nie ma w tym nic wstydliwego, ponieważ myjemy się automatycznie według tego samego schematu. Jednak zazwyczaj najrzadziej mytym miejscem są stopy, które wymagają osobnej pielęgnacji. Sam prysznic niestety ich nie domyje, a potrzebna będzie kilkunastominutowa kąpiel stóp. Warto dodać, że stopy powinny być czyszczone codziennie, co zapobiega podrażnieniom oraz pękającemu naskórkowi. Na dodatek, jak możemy przeczytać w serwisie WP Kobieta: