PoradyLajfhakiNigdy nie nudzę się w wakacje. Z tymi pomysłami tobie też nie grozi nuda

Nigdy nie nudzę się w wakacje. Z tymi pomysłami tobie też nie grozi nuda

co robić w domu w wakacje, fot. Freepik
co robić w domu w wakacje, fot. Freepik
10.07.2023 08:35

Trwające ciepłe miesiące wakacji to czas kojarzony z wyjazdami, odpoczynkiem i dobrą zabawą. Nie trzeba jednak mieć na ten cel dużych pieniędzy. Wystarczą tylko chęci oraz pozytywne nastawienie. Podpowiadamy, co robić w domu w wakacje.

Letnie przygody to nie tylko odległe egzotyczne wyspy. Czasem największe skarby są bliżej niż się wydaje. Nie warto ulegać modzie wakacyjnej, ponieważ najlepsze pomysły możemy zrealizować we własnym domu lub ogrodzie.

Wakacje w pełni!

Jeśli jesteś rodzicem, to swój plan wakacyjny musisz dostosowywać do swojego dziecka. Dla nich rok szkolny 2022/2023 skończył się 23 czerwca, a przerwa wakacyjna trwać będzie aż do 31 sierpnia. Natomiast wakacje życia tegorocznych maturzystów trwają już od 28 kwietnia. Dla osób, które zakończyły naukę i pracują, wakacje nie potrwają ponad 60 dni, a zaczynają się wtedy, kiedy dostaną urlop. Dlatego warto już teraz zastanowić się nad planem wypoczynku, który nie musi uwzględniać dalekiej i kosztownej podróży.

Caribbean summer beach background, sunglasses, couple sunbathing, copy space
Caribbean summer beach background, sunglasses, couple sunbathing, copy space

Pomysły na to, co robić w domu w wakacje?

Sezon urlopów zachęca do aktywnego wypoczynku, na który nie ma czasu w codziennej rutynie. To szczególnie atrakcyjna forma relaksu, jeśli akurat trafi się piękna pogoda. Warto sprawdzić, jak spędzić ten czas najlepiej bez obciążania swojego portfela.

  • Sport: gra w badmintona, siatkówka, rower, kajaki, pływanie, to tylko kilka propozycji, które nie męczą, a sprawią wiele radości.
  • Wędrówki i spacery na łonie natury sprawią, że szybko zregenerujesz swoje siły. Wystarczy wziąć psa na dłuższy spacer, pójść do lasu, wyjechać w góry np. Bieszczady. Jeśli nie masz takich możliwości i nie czujesz się dobrze pośród natury, to zaplanuj wycieczkę do zabytkowego miasta, które warto zwiedzić.
  • Sprawdź w Internecie miejscowe atrakcje, o których często nie masz nawet pojęcia. Pod tym względem nasz kraj jest niezwykle bogaty. Jeśli pragniesz podziwiać świat z poziomu koron drzew, to odwiedź taras widokowy w Krynicy-Zdroju. Marzysz o zobaczeniu wodospadu? Znajdziesz je w Zakopanem oraz Szczawnicy. Chcesz spędzić czas w uzdrowisku? Sprawdź ofertę najbliższych miejscowości, które słyną ze skutecznych kuracji wodoleczniczych np. Lądek-Zdrój lub Rabka-Zdrój. Pragniesz wypocząć nad wodą? Jedź nad jeziora na Mazurach. Zagraj z dziećmi w wycieczki do miast zgodnie z kolejnością alfabetu, dzięki temu odwiedzicie około 30 miejscowości. Chcesz przenieść się w czasie? Wybierz skansen znajdujący się w okolicy.
Couple sitting and resting on the beach on a summer day near river. Love, happy family, vacation, travel, summer concept. Caucasian man and woman
Couple sitting and resting on the beach on a summer day near river. Love, happy family, vacation, travel, summer concept. Caucasian man and woman

Wakacje na talerzu?

To znakomity czas na spróbowanie nowych smaków, których do tej pory nie miałeś okazji poznać. Może być to np. kuchnia azjatycka czy meksykańska. Warto też zadbać o formę spożywania posiłków, dlatego można zorganizować piknik albo ognisko.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także