PoradyNigdy nie wyrzucam rolek po ręcznikach papierowych. Są niezastąpione przy sprzątaniu

Nigdy nie wyrzucam rolek po ręcznikach papierowych. Są niezastąpione przy sprzątaniu

trik z rolką po ręczniku papierowym, fot. gettyimages
trik z rolką po ręczniku papierowym, fot. gettyimages

22.05.2023 17:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten prosty trik z rolką po ręczniku papierowym sprawi, że sprzątanie w domu stanie się jeszcze łatwiejsze. Zobacz, jak jej sprytnie użyć.

Sprzątanie pod nisko osadzonymi meblami czy lodówką nie jest prostą sprawą. Zbiera się tam bardzo dużo kurzu, paprochów, zanieczyszczeń i piasku. Niestety, ciężko jest usunąć ten cały brud, gdyż żaden odkurzacz nie sprosta temu zadaniu. Jak rozwiązać ten problem? Okazuje się, że są na to aż trzy patenty.

Jak pozbyć się kurzu pod meblami?

Na początku postaw na zwykły, płaski wieszak. Wybierz ten zrobiony z drutu lub plastiku. Wszystko dlatego, że jest cieńszy niż jego odpowiednik zrobiony z drewna. Następnie przygotuj ściereczkę i owiń ją wokół wieszaka. Kawałki taśmy samoprzylepnej pomogą ci dobrze zamocować szmatkę. Tak przygotowane narzędzie wsuń pod mebel, sprzęt AGD czy lodówkę. Zobaczysz, jak szybko wymieciesz kurz. Ściereczkę możesz najpierw zwilżyć wodą. Wówczas pyłki lub piasek dobrze się do niej przyczepią i nie rozniesiesz ich po całej kuchni czy pokoju. Do sprzątania pod meblami możesz też użyć miotełki do kurzu. Wybierz tę z teleskopową rączką. Dzięki temu swobodnie dotrzesz nią w każdy zakamarek. Szczotka do kurzu jest płaska, elastyczna i dobrze poradzi sobie z przestrzenią pod nisko osadzonymi meblami.

trik z rolką po ręczniku papierowym, fot. gettyimages
trik z rolką po ręczniku papierowym, fot. gettyimages

Jak wykorzystać rolkę po ręczniku papierowym do sprzątania?

W tym przypadku weź odkurzacz i trochę go podrasuj ;) Na koniec jego rury nałóż rolkę po ręczniku papierowym lub papierze toaletowym. Nada się też rolka po papierze ozdobnym do pakowania prezentów. Następnie wybraną rolkę spłaszcz na końcu i wsuń pod szafę, meble czy sprzęt AGD. Na koniec włącz odkurzacz. Rolka to przedłużenie rury i dzięki niej sprytnie wciągniesz wszelkie zanieczyszczenia, kłaczki i włosy. Co więcej, dobrze nada się także do odkurzania kaloryferów, listew przypodłogowych, kratek wentylacyjnych czy innego rodzaju szczelin. Koniecznie wypróbuj ten patent.

Czy wiesz, że lepiej jest najpierw odkurzyć dywany i podłogi, a dopiero później wyczyścić meble? Jeżeli odwrócisz kolejność, to zanieczyszczenia z podłogi wzbiją się do góry i osiądą na wysprzątanych meblach.

trik z rolką po ręczniku papierowym, fot. gettyimages
trik z rolką po ręczniku papierowym, fot. gettyimages
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także