PoradySprzątanie"Obrzydliwe, jeśli tego nie robisz". Mało kto pamięta o czyszczeniu w łazience

"Obrzydliwe, jeśli tego nie robisz". Mało kto pamięta o czyszczeniu w łazience

Szczotka do toalety w sedesie.
Szczotka do toalety w sedesie.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | OneBit

28.03.2024 15:45

Sprzątanie toalety ma sens tylko wtedy, gdy szczotka jest odpowiednio przygotowana. Jeśli przecierasz ścianki muszli, a następnie wrzucasz ją do stojaka, to tak naprawdę myjesz sedes brudnym narzędziem. Szczotka do toalety powinna być płukana specjalną mieszanką po każdym użyciu. TikTokerka zdradza, czym ją odkażać.

- Obrzydliwe, jeśli tego nie robisz – twierdzi pani Basia z kanału pod nazwą @wygodny_z_basia na platformie TikTok. Jej zdaniem nieodkażanie szczotki do mycia toalet jest okropne. Narzędzie do oczyszczania powierzchni, nie powinno być brudne, bo automatycznie nie spełnia swojej roli. Sprawdź jak TikTokerka radzi sobie z tym problemem.

Jak odkazić szczotkę do toalety?

Chyba każdy z nas ma świadomość, jak bardzo brudna jest szczotka do toalety, właśnie dlatego jej oczyszczanie jest takie ważne. Nikt nie chce czyścić muszli klozetowej brudnym narzędziem, które tylko roznosi zarazki. Pani Basia z kanału @wygodny_z_basia pokazała, jak ona radzi sobie z oczyszczaniem szczotki do toalety.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jej zdaniem najlepszy sposób na odkażenie narzędzia, to polanie go tym samym detergentem, którym uprzednio myłaś toaletę. Wystarczy, że rozpuścisz trochę płynu w wodzie i polejesz szczotę, a następnie dasz jej wyschnąć. Najlepiej wsadzić rączkę między muszę sedesową a klapę, a szczotka będzie mogła swobodnie ociekać do sedesu. Takie czyszczenie wykonuj po każdym użyciu szczotki!

Ekologiczne sposoby na oczyszczanie szczotki do toalety

Trik z polewaniem szczotki płynem do dezynfekcji toalety jest skuteczny, ale jest dla niego kilka alternatyw, o których warto się dowiedzieć. Wszystkie są w pełni naturalne i bezpieczne dla środowiska. Wystarczy kilka artykułów kuchennych, które z pewnością masz pod ręką.

Zacznij od sposobu z wykorzystaniem sody oczyszczonej, która jest świetnym środkiem do dezynfekcji i z łatwością wybije wszystkie bakterie znajdujące się na szczotce. Wystarczy, że w pojemniku z wodą rozpuścisz kilka łyżeczek proszku i zanurzysz szczotkę do toalety na minimum godzinę. Po tym czasie odstaw ją do wyschnięcia, a szczotka będzie czysta i gotowa do użycia.

Kolejnym sposobem jest wykorzystanie niezawodnego octu kuchennego, który jest jednym z najlepszych domowych detergentów do walki z zabrudzeniami. Możesz polać włosie octem i zasypać sodą, a następnie wypłukać pod bieżącą wodą. Szczotka będzie odkażona i gotowa do użycia.

Jeśli nie masz żadnego z tych produktów, weź szczotkę do toalety i polej ją wrzątkiem. To dezynfekcja po najmniejszej linii oporu, lecz jest lepsze niż pozostawienie brudnego narzędzia w stojaku. Każdy z tych sposobów sprawi, że szczotka do toalety będzie odświeżona i gotowa do ponownego użycia.

Źródło artykułu:Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także