PoradyLajfhakiOd kiedy stosuję ten napój, komary przestały mi dokuczać

Od kiedy stosuję ten napój, komary przestały mi dokuczać

coca cola na komary, fot. freepik
coca cola na komary, fot. freepik
29.09.2023 19:03

To najbardziej irytujące nas owady, które krążą całymi chmarami. Bardzo często uprzykrzają nam życie, ponieważ ich ukąszenia są bolesne. Jednak nie musi tak być. W łatwy sposób problem zniknie. Sprawdź, jak działa coca-cola na komary.

Od wielu lat jest najbardziej popularnym napojem, który sprawdza się do większości posiłków. Stworzona została w celach medycznych, ale po czasie stała się sztandarowym symbolem fast foodów. Okazuje się, że posłużyć nam może nie tylko do picia lub sprzątania. W łatwy sposób pozbędzie się dzięki niej natrętnych owadów.

Co zawiera coca-cola?

Nazwa tego produktu nie jest wynikiem przypadku. Jest ona połączeniem nazw liści koki oraz orzecha coli, czyli drzewa rosnącego w tropikach. W swoim składzie zawiera kofeinę, cukier, wapń oraz kwas fosforowy i barwniki. Okazuje się, że napój ten ma działanie uzależniające, przez co wpływa na układ nerwowy. Jej spożywanie wywołuje bardzo pozytywne emocje ze względu na niepowtarzalny smak. Jednak nie powinni jej pić wszyscy ze względu na wysoką zawartość cukru, która uszkadza trzustkę oraz wątrobę. Mimo to warto stosować coca-colę w problemach gastrycznych lub chorobach lokomocyjnych. Co ciekawe napój ten będzie skuteczny też w gospodarstwie domowym, gdyż jest bardzo dobrym odrdzewiaczem oraz w mig pozbywa się uporczywych plam.

Obraz

Jak działa coca-cola na komary?

Okazuje się, że owadów tych bardzo łatwo można pozbyć się z domu oraz ogrodu. Dzięki zawartym w niej substancjom chemicznym skutecznie je wyeliminuje. Dlatego nie warto inwestować w drogie preparaty lub straszaki, które dają marne efekty. Wystarczy to, co mamy w domu. Sposób na komary jest bardzo prosty, a wystarczy sięgnąć po miskę i nalać do niej coca-coli. Następnie należy ustawić naczynia tam, gdzie najczęściej widzimy komary. Płyn ten zawiera w sobie słodkie substancje, które przyciągają owady jak magnes. Jednak oprócz nich ma też kwaśny odczyn oraz dwutlenek węgla. Przez co nieproszeni goście sami się unieszkodliwiają.

coca-cola na komary, fot. Genialne/freepik
coca-cola na komary, fot. Genialne/freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także