PoradyLajfhakiWłóż do woreczka i zawieś w ogrodzie. Szkodniki szybko pierzchną

Włóż do woreczka i zawieś w ogrodzie. Szkodniki szybko pierzchną

kostka mydła w ogrodzie, fot. Getty Images/Instagram - suzieqstone
kostka mydła w ogrodzie, fot. Getty Images/Instagram - suzieqstone
14.07.2023 11:25

Ten podstawowy artykuł higieniczny jest używany przez nas codziennie. Jednak oprócz pozbywania się brudu, ma jeszcze jedną zaletę. Sprawdź jak kostka mydła w ogrodzie sprawdzi się do wypłoszenia szkodników.

Stosowanie mydła w ogrodzie może wydawać się śmieszne. Mimo to w tej metodzie jest sposób, który pomoże w walce z nieproszonymi gośćmi na grządkach oraz rabatach. Dlatego, zamiast wydawać krocie na sklepowe preparaty chemiczne, użyj mydła.

Mydło jako owadzi zabójca?

Kostka mydła przez ostatnie lata straciła na popularności, a wyparły ją żele lub pianki myjące. Jednak na przestrzeni ostatnich miesięcy wraca do łask, ze względu na większą wydajność. Warto dodać, że produkt myjący w tej formie jest najlepszy dla naszej skóry, gdyż jej nie podrażnia. Mimo to, na ciała owadów nie działa tak łaskawie, a skutecznie je odstrasza. Może też doprowadzać do ich śmierci, dlatego szkodniki wyczuwając jego zapach odfruwają w inną stronę. Dzięki mydłu umieszczonym w ogrodzie pozbędziesz się insektów szybko i skutecznie.

macadamia soap skin care treatment
macadamia soap skin care treatment

Jak działa kostka mydła w ogrodzie?

Nie tylko uśmierca szkodniki, ale przede wszystkim je odstrasza od roślin warzywnych, owocowych oraz kwiatów. Substancje zawarte w mydle są bardzo drażniące dla owadów, które nienawidzą jego zapachu. Warto dodać, że sposób ten jest niezwykle ekologiczny oraz tani, ponieważ nie ma potrzeby wydawania pieniędzy na mocno działającą chemię. Co więcej, ten domowy środek nie zaszkodzi roślinom, zwierzętom oraz dzieciom. Kluczową funkcję pełni forma, w jakiej zostanie rozwieszone mydło w ogrodzie. Najlepiej sprawdzą się woreczki, które będą rozwieszone w różnych miejscach ogrodu.

Woman hands holding organic soap or solid shampoo with no packaging over green background. Healthy lifestyle, beauty, skin care, Zero waste concept.
Woman hands holding organic soap or solid shampoo with no packaging over green background. Healthy lifestyle, beauty, skin care, Zero waste concept.

Stosowanie mydła w ogrodzie

Do przygotowania straszaków potrzeba kilku sztuk materiałowych worków, kostki mydła, nóż, igłę z nitką oraz nożyczki. Najlepiej jest wybrać woreczki wykonane z siateczkowego materiału, ponieważ będą wydzielały więcej zapachu. W pierwszym kroku należy pokroić kostki mydła na mniejsze części, a następnie umieścić je w woreczkach. Teraz wystarczy zszyć siateczkę za pomocą igły z nitką. Na koniec pozostaje rozwiesić przygotowane woreczki w miejscach, gdzie najczęściej spotykamy owady. Można także mydło nasadzić na drewniane paliki i wbić je w ziemię.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także