PoradyLajfhakiOd kiedy wstawiłam ją do sypialni, wreszcie wysypiam się jak dziecko

Od kiedy wstawiłam ją do sypialni, wreszcie wysypiam się jak dziecko

jaka roślina poprawia sen, fot. Gettyimages, YouTube/LivingWithNature
jaka roślina poprawia sen, fot. Gettyimages, YouTube/LivingWithNature
23.09.2023 14:12

Sen to podstawowa i najważniejsza potrzeba, o którą należy dbać. Kiedy jesteśmy niewyspani, to czujemy się gorzej. Okazuje się, że w bardzo prosty sposób można temu zapobiec. Sprawdź, jaka roślina poprawia sen.

Wiele osób stosuje specjalistyczne środki, zioła, a nawet medytacje lub mantry, żeby wprowadzić się w błogi stan. Metody te są często skuteczne tylko na chwilę, przez co nadal musimy szukać kolejnych nowych rozwiązań. Jednak remedium na dobry sen jest prostsze niż się wydaje, a wystarczą rośliny doniczkowe.

Jaka roślina poprawia sen?

Rośliny w naszych domach pełnią ważne funkcje, nie tylko dekoracyjne. Po pierwsze oczyszczają powietrze i pochłaniają dwutlenek węgla oraz eliminują toksyny. Dzięki temu nie potrzebujemy specjalistycznych gadżetów za miliony monet, ponieważ najlepiej działa natura. Wspaniałe efekty daje gardenia, czyli wiecznie zielony krzew wywodzący się z Afryki Południowej i Azji. Do jego cech charakterystycznych należą białe płatki kwiatów, lśniące zielone liście oraz elegancko uformowane kwiatostany o zapachu jaśminu. Działa rewelacyjnie na nasz sen, ponieważ wprowadza organizm w błogi, relaksacyjny stan. Jednak jest to kwiat, któremu należy zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju.

Obraz

Czego potrzebuje gardenia?

Warto postawić tę roślinę w miejscu jasnym, ale nie na bezpośrednim słońcu. W przeciwnym razie kwiat szybko padnie i wcale nie ukołysze nas do snu. Na dodatek trzeba unikać pozostałych źródeł ciepła jak np. kaloryferów. Jest to bardzo ważne szczególnie w okresie grzewczym, ponieważ może doprowadzić do całkowitego przesuszenia rośliny. Warto dodać, że roślina ta potrzebuje kwaśnej gleby oraz stałej temperatury, która nie zejdzie poniżej 10 stopni Celsjusza. Podlewanie natomiast należy dopasować do potrzeb gardenii. Wiosną i latem trzeba robić to regularnie, ale ostrożnie, do dwóch razy na tydzień. Inaczej jest w sezonie jesienno-zimowym, gdzie roślina powinna być nawadniania dopiero po wyschnięciu wierzchniej warstwy podłoża.

Obraz

Oto kwiaty, które w tym zakresie są równie skuteczne

Jaka roślina (oprócz gardenii) poprawia sen? Warto zainteresować się także innymi gatunkami, które zdziałają cuda, jeśli chodzi o twój dobry sen. Należą do nich:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także