PoradyLajfhakiOdkąd stosuję te kulki, moje podłogi są czystsze niż kiedykolwiek wcześniej. To lepsze niż płyn

Odkąd stosuję te kulki, moje podłogi są czystsze niż kiedykolwiek wcześniej. To lepsze niż płyn

Mycie podłogi to istotny element dbania o czystość w domu, ponieważ zebrany na niej brud nie wygląda dobrze oraz roznosi się po wszystkich pomieszczeniach. Jednak ciężko umyć ją tak, aby nie pozostawić brzydkich smug i zebrać wszystkie paproszki. Sprawdź, jak skutecznie wyczyszczą ją kulki do mycia podłogi.

Kulki do mycia podłogi, fot. Youtube/Smart Fox, Freepik
Kulki do mycia podłogi, fot. Youtube/Smart Fox, Freepik

20.05.2023 21:26

Dostępna chemia gospodarcza daje mało zadowalające efekty i jest droga? Warto więc przygotować samodzielnie domowy środek myjący, który odmieni mycie podłóg. Wystarczy wziąć z kuchni kilka potrzebnych produktów i wymieszać je ze sobą.

Jak przygotować kulki do mycia podłogi?

Do ich zrobienia potrzeba 250 g sody oczyszczonej, 1/2 łyżki płynu do mycia naczyń, 1 łyżki płynu do płukania oraz 1 łyżki izopropanolu. Wszystkie składniki mieszamy ze sobą w misce aż do uzyskania jednolitej masy. Następnie należy ręcznie uformować z niej kilka kuleczek, ale trzeba wcześniej dolać wody i założyć rękawiczki ochronne. Na koniec wystarczy odłożyć je w suche miejsce i używać na jedno mycie podłogi tylko jednej kulki. Podłoga umyta wodą z dodatkiem takiego nowatorskiego detergentu będzie nie tylko lśniąca i dobrze domyta, ale też pachnąca. Co więcej, będzie osiadało na niej mniej kurzu niż zazwyczaj, a to wszystko przez dodatek płynu do płukania, który ma właściwości antystatyczne.

Obraz

Pozostałe sposoby na czystą podłogę

Dobrym składnikiem czyszczącym jest też spirytus, który świetnie dezynfekuje powierzchnię. Wystarczy 60 ml spirytusu połączyć z 60 ml octu i 1 łyżką płynu do naczyń. Następnie trzeba dolać 3 kubki wrzącej wody oraz 10 kropel wybranego olejku eterycznego. Tak przygotowanego roztworu można używać do mycia paneli i nieporowatych płytek — szybko i skutecznie odzyskają dawną czystość. Dodatkowo nie powstaną na powierzchni podłogi żadne smugi, a preparat szybko wyschnie. Należy pamiętać, że sposób ten nie jest dobry dla wszystkich tworzyw podłogowych. W mało widocznym miejscu warto przeprowadzić test, który pokaże, czy mieszanka ta jest odpowiednia dla danego rodzaju podłogi.

jak czyścić mopa, fot. gettyimages
jak czyścić mopa, fot. gettyimages

Załóż folię bąbelkową na mopa

Tak, to bardzo skuteczny sposób na to, aby końcówka mopa zbierała brud z podłogi równomiernie i szybko. Wystarczy na kawałek folii bąbelkowej założyć nasączoną chusteczkę lub szmatkę, a na koniec zamontować ją do mopa.