PoradyOdkąd stosuję tę odżywkę, mój storczyk ugina się od kwiatów. Wystarczył jeden liść

Odkąd stosuję tę odżywkę, mój storczyk ugina się od kwiatów. Wystarczył jeden liść

Odżywka z aloesu sprawia, że storczyki uginają się od kwiatów. Fot. Freepik
Odżywka z aloesu sprawia, że storczyki uginają się od kwiatów. Fot. Freepik
15.09.2023 08:48

Jeśli twoje rośliny przestały rosnąć i kwitnąć, uratuje je odżywka z aloesu. Wystarczy 1 liść, by zapewnić kwiatom niezbędne substancje odżywcze.

Zdarza się, że zahamowanie wzrostu lub kwitnienia wynika z błędów pielęgnacyjnych. Często chodzi jednak o brak odpowiednich minerałów i witamin. Odżywka z aloesu sprawi, że twoje rośliny będą bujnie rosły i wypuszczały mnóstwo pięknych kwiatów. Przygotowanie jej w domu jest banalnie proste.

Czego potrzebują rośliny doniczkowe?

By zdrowo rosnąć i bujnie kwitnąć rośliny doniczkowe potrzebują odpowiednich warunków. Duże znaczenie ma ziemia. Każda roślina ma inne wymagania, dlatego powinieneś zawsze sprawdzać, czy dany gatunek woli glebę kwaśną, czy zasadową, suchą czy wilgotną itd. Ważne jest również wybranie odpowiedniego stanowiska. Niektóre kwiaty kwitną w słońcu, inne potrzebują półcienia. Powinieneś dbać także o optymalne nawodnienie, temperaturę w pomieszczeniach oraz wilgotność powietrza. W końcu, by twoje rośliny bujnie się rozrastały, a kwiaty pięknie kwitły, powinieneś je nawozić, by dostarczyć im niezbędnych składników odżywczych. I tu właśnie przyda się odżywka z aloesu.

Odżywka z aloesu daje bardzo dobre efekty. Fot. Freepik
Odżywka z aloesu daje bardzo dobre efekty. Fot. Freepik

Co daje odżywka z aloesu?

Domowe odżywki działają równie dobrze, jak te dostępne w sklepach. Maję jednak tę dodatkową zaletę, że są w pełni naturalne. Tak właśnie jest w przypadku odżywki z aloesu. Zawiera ona azot, fosfor, magnez oraz bor, czyli minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin. Znajduje się w niej również pozytywnie wpływająca na rośliny witamina E. Dzięki takiej zawartości składników odżywczych domowy preparat z aloesu wspiera wzrost i kwitnienie. Ma również dobre właściwości ukorzeniające. Co ważne, jest to uniwersalny nawóz, który możesz stosować do odżywiania wielu roślin. Pozytywnie wpłynie m.in. na adenium, storczyki, anturium, kaktusy i sukulenty. Możesz podlewać nią również kwiaty balkonowe i ogrodowe, w tym hortensje i pelargonie.

Dzięki odżywce z aloesu anturium pięknie zakwitnie. Fot. Getty Images
Dzięki odżywce z aloesu anturium pięknie zakwitnie. Fot. Getty Images

Jak przygotować odżywkę z aloesu?

Odżywka z aloesu ma prosty skład i jest bardzo łatwa do przygotowania. Weź 1 mięsisty liść aloesu i pokrój go na małe kawałki. Następnie wrzuć go do pojemnika z 1 litrem wody. Dodaj 1 łyżkę miodu i dokładnie wszystko wymieszaj. Odstaw preparat na 2 godziny. Po tym czasie przecedź miksturę i wykorzystaj do podlewania roślin doniczkowych. Odżywka z aloesu może być stosowana raz w miesiącu. Używaj jej regularnie, a zobaczysz, jak twoje rośliny odżywają i wypuszczają mnóstwo nowych kwiatów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także