PoradyLajfhakiOd kiedy sama robię odświeżacz do dywanów, nie wstydzę się zapraszać gości do domu

Od kiedy sama robię odświeżacz do dywanów, nie wstydzę się zapraszać gości do domu

odświeżacz do dywanów, fot. Genialne, Youtube/ArkoFloors
odświeżacz do dywanów, fot. Genialne, Youtube/ArkoFloors

04.08.2023 18:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od czasu do czasu dywan w domu należy odświeżyć. Można to zrobić w prosty sposób, używając do tego konkretnego produktu z szafki kuchennej. Oto przepis na domowy odświeżacz do dywanów.

Utrzymanie dywanu w czystości bywa kłopotliwe, szczególnie jeśli jest on w kolorze białym. Taki wariant jest ciężki do doprania w przypadku zabrudzenia. Zdradzamy patent na to, jak utrzymać dywan w czystości.

Jak wyczyścić dywan?

Zbierający się na włóknach dywanu kurz sprawia, że może on stracić swój pierwotny kolor i nieco wyblaknąć. Narażony jest też na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, szczególnie podczas spotkań z bliskimi. Plamy z wina lub jedzenia mogą pojawić się w mig, ale ich usunięcie jest już o wiele trudniejsze i bardziej czasochłonne. Pranie takiego dywanu ręcznie to prawdziwa udręka, a profesjonalna firma czyszcząca pobiera krocie za swoje usługi. Na szczęście mamy dla ciebie alternatywne, sprytne i o wiele tańsze rozwiązanie. Oto domowy odświeżacz do dywanów, który zrobisz w kilka chwil. Rezultat po zastosowaniu tego środka będzie rewelacyjny. Zapomnisz o jakimkolwiek brudzie czy wyblaknięciu na swoim dywanie, a w pomieszczeniu będzie unosił się przyjemny cytrusowy zapach. Utrzyma się przez długi czas. Ten środek możesz stosować zawsze, kiedy konieczne będzie odświeżenie dywanu — np. przed wizytą zaproszonych gości.

Obraz

Przepis na domowy odświeżacz do dywanów

Do jego zrobienia potrzebujesz tylko trzech składników, które z powodzeniem znajdziesz w swojej szafce kuchennej. Przygotuj sodę oczyszczoną, olejek cytrusowy i litr ciepłej wody. Wystarczy, że trzy łyżeczki proszku wsypiesz do wody i zamieszasz, a następnie dodasz kilka kropli olejku. Soda pozbędzie się zabrudzeń, zaś olejek zlikwiduje brzydkie zapachy, które wniknęły we włókna dywanu. Cała mikstura zadziała też dezynfekująco. Mieszankę, kiedy będzie gotowa, przelej do butelki ze spryskiwaczem i zastosuj bezpośrednio na dywan. Na plamy zaś zadziała wysypana na nie bezpośrednio soda, którą należy odkurzyć po upłynięciu 24 godzin.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także