PoradyLajfhakiOrzechy włoskie rozłupuję bez robienia bałaganu. Ten trik to mistrzostwo

Orzechy włoskie rozłupuję bez robienia bałaganu. Ten trik to mistrzostwo

Jak rozłupać orzechy włoskie? fot. genialne.pl
Jak rozłupać orzechy włoskie? fot. genialne.pl

17.10.2023 12:30

Właśnie trwa sezon na orzechy włoskie, a my codziennie przynosimy pełny kosz z ogrodu. Dorzucanie ich do jedzenia sprawia, że wzbogacamy dania o zdrowe tłuszcze, a smak staje się o wiele ciekawszy. Problem zaczyna się w momencie, gdy musimy pozbyć się twardej skorupy, która chroni wnętrze. Jak rozłupać orzechy włoskie bez użycia siły i zbędnego bałaganu? Sprawdź ten trik z wytłoczką po jajkach.

Dziadek do orzechów to przydatny gadżet, ale po kilkunastu minutach zaczynają nas boleć palce od nadmiernego ściskania. Istnieje wiele sposobów, które nie wymagają użycia siły, a jedynie sprytu. Poniżej podrzucamy dwa triki, które z pewnością ci się przydadzą. Każdy z nich ma za zadanie oszczędzić ci sprzątania i sprawi, że ekspresowo pozbędziesz się twardych skorupek z orzechów.

Jak rozłupać orzechy włoskie bez odpowiedniego sprzętu?

Jeśli wpiszesz powyższą frazę w wyszukiwarkę, zostaniesz zalany mnóstwem pomysłów, które ułatwią otwieranie orzechów. Jednym z nich jest trik z młotkiem i wytłoczką po jajkach. Wystarczy powrzucać orzechy do opakowania i potraktować je młotkiem. Oszczędzisz czas na sprzątaniu, a także unikniesz zbędnego hałasu, gdyż wytłoczka stłumi dźwięki. Jeśli nabierze cię ochota na łupanie orzechów późnym wieczorem, nie będziesz mieć nieprzyjemnej konfrontacji z sąsiadem, który nie chce słuchać tłuczenia za ścianą.

Jak rozłupać orzechy włoskie? fot. Pixabay
Jak rozłupać orzechy włoskie? fot. Pixabay

Jak bez bałaganu pozbawić orzechy łupinek?

Ściskając skorupki za pomocą dziadka do orzechów, zaczynają one pękać i strzelają dosłownie po całej kuchni. Czasami wręcz celują w naszą twarz, co może się skończyć tragicznie, jeśli odłamek wpadłby do oka. Jeśli nie chcesz mieć dużo sprzątania, a akurat nie posiadasz żadnej wolnej wytłoczki, wypróbuj trik ze ścierką kuchenną. Działa on analogicznie do poprzedniego — wystarczy wsypać kilka sztuk orzechów na ścierkę i potraktować je młotkiem, by wszystkie skorupki zostały na swoim miejscu. Nie wrzucaj zbyt wielu orzechów naraz, bo tkanina nie pomieści łupin i wszystko zacznie wypadać. Ten sposób jest łatwy oraz nie zajmie ci wiele czasu.

Jak rozłupać orzechy włoskie? fot. Pixabay
Jak rozłupać orzechy włoskie? fot. Pixabay
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także