PoradyLajfhakiOto co zrobić, kiedy woda zostaje w przegródce na płyn do zmiękczania tkanin

Oto co zrobić, kiedy woda zostaje w przegródce na płyn do zmiękczania tkanin

woda w przegródce na płyn do płukania tkanin fot. freepik
woda w przegródce na płyn do płukania tkanin fot. freepik
06.06.2023 15:01

Woda w przegródce na płyn do zmiękczania tkanin to dość częsty problem. Intensywne eksplorowanie urządzenia doprowadza do mniejszej jego efektywności. Przykładowo może dojść do zatkania przez resztki detergentów rury i otworu wlotowego, wtedy woda nie jest wypompowywana tak, jak powinna. Nie musisz od razu wzywać fachowca. Podpowiadamy, jak możesz zaradzić na to samemu.

Zaniedbanie regularnego czyszczenia pralki może doprowadzić do poważnych konsekwencji, w tym do jej uszkodzenia. Dlatego należy regularnie o nią dbać, nie zapominając o bębnie, syfonie oraz przegrodach na detergenty. Dowiedz się, jak uniknąć problemów z pralką.

Woda w przegródce na płyn do zmiękczania tkanin

Nieprawidłowa praca pralki może wynikać z różnych przyczyn. Najczęściej z naszych błędów i niewłaściwego użytkowania urządzenia. Wtedy to pralka bardzo szybko zaczyna się psuć. To kłopotliwe nie tylko dlatego, że nie możesz z niej korzystać przy dużej awarii, ale też musisz ponieść spore koszty naprawy. Ostatecznie kupić nową. Lepiej tego uniknąć i dbać o sprzęt, aby wydłużyć jego żywotność. Jak to zrobić? Przede wszystkim regularnie czyść pralkę, aby resztki detergentów, przedmioty z naszych kieszeni, zaginione skarpetki i inne rzeczy nie zatykały jej. Unikniesz też dzięki brzydkiego zapachu z bębna pralki. Jeśli zauważysz, że woda w przegródce na płyn do zmiękczania tkanin nie jest wypompowywana i stoi w szufladzie  - zastosuj polecaną przez nas sztuczkę.

dlaczego pralka zużywa więcej energii, fot. freepik
dlaczego pralka zużywa więcej energii, fot. freepik

Jak oczyścić przegródkę na płyn do zmiękczania tkanin?

Nie musisz czuć się złotą rączką, aby naprawić pralkę w domu. Wystarczy, że zastosujesz nasz trik, a z pewnością poradzisz sobie z zastałą wodą w przegródce na płyn do zmiękczania tkanin. Jak to zrobić? Bardzo prosto. Kiedy zakończysz już cykl prania, po prostu zostaw otwartą szufladkę i usuń wodę, która w niej pozostała. Kolejny krok to wyjęcie tacy i wyczyszczenia jej najlepiej szmatką zmoczoną odrobiną octu. Pamiętaj też, że wpływ na wodę w przegródce na detergenty ma też kamień. Dlatego stosuj domowe sposoby, aby uniknąć jego powstania.

Oto instrukcja, jak to zrobić:

  • Wyjmij szufladę z pralki.
  • Przemyj ją wodą.
  • Wlej trochę octu do przegródki.
  • Dodaj do bębna filiżankę lub kubek sody oczyszczonej.
  • Uruchom program 90 stopni, ale z pustym bębnem.

W ten sposób rozwiążesz problem i będziesz mógł bez obaw korzystać z pralki.

pralka skacze przy wirowaniu, fot. getty images
pralka skacze przy wirowaniu, fot. getty images
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także