PoradyLajfhakiOto dlaczego w każdym domu powinien stać słoik z kartką

Oto dlaczego w każdym domu powinien stać słoik z kartką

pułapka na muchy fot. genialne.pl
pułapka na muchy fot. genialne.pl

13.09.2023 18:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pułapka na muchy może być skuteczna i humanitarna względem denerwujących owadów. Jeśli chcesz je złapać bez konieczności biegania po całym domu, mamy idealną sztuczkę do zaprezentowania. Wszystko, czego potrzebujesz to owoc i słoik.

Muchy to denerwujące owady, które często wlatują do naszego domu i uprzykrzają nam życie. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się natrętnego lokatora, ale większość sprowadza się do zabijania, przez co często robi się bałagan. Co, jeśli da się wyłapać muchy w humanitarny sposób? Sprawdź jak to zrobić!

Pułapka na muchy przy pomocy słoika

Aby przygotować taką łapkę, potrzebujesz kilku rzeczy: słoik z nakrętką, banana oraz kartki papieru. Zacznij od odkręcenia nakrętki i wywiercenia w niej dziury na szerokość małego palca. Jeśli nie masz wiertarki, wybierz słoik z plastikową nakrętką — będzie łatwiej ją przebić np. przy pomocy rozgrzanego gwoździa. Następnie weź owoc, najlepiej banana i pokrój kilka plasterków. Wrzuć je do słoika i zakręć. Ostatnim krokiem jest zrobienie rulonika z papieru tak, by jedna końcówka wchodziła do środka słoika. Sklejamy brzegi taśmą, by kartka się nie rozprostowała. W ten sposób przygotowaliśmy łapkę na muchy, które zwabione zapachem banana wlecą do środka, lecz nie będą w stanie uciec z naczynia. To humanitarny i ciekawy sposób na wykorzystanie domowych rzeczy do walki z owadami. Kiedy wyłapiesz muchy, możesz je wypuścić na zewnątrz.

Pułapka na muchy ze słoika i banana, fot. YT/ Smart Fox
Pułapka na muchy ze słoika i banana, fot. YT/ Smart Fox

Muszki owocówki zwalczysz inną metodą

Pułapka na muchy ze słoika i banana, fot. Freepik
Pułapka na muchy ze słoika i banana, fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także