PoradyLajfhakiOto jak używam szklanki w pokoju hotelowym do alarmu przed włamaniem

Oto jak używam szklanki w pokoju hotelowym do alarmu przed włamaniem

szklanka na klamce fot. genialne.pl
szklanka na klamce fot. genialne.pl
20.06.2023 15:01

Szklanki znajdujące się w pokoju hotelowym często nie nadają się do użytku, ze względu na brak higieny w ich myciu. Jednak istnieje skuteczny sposób na ich wykorzystanie, dzięki któremu poczujesz się bezpiecznie. Sprawdź, jak szklanka na klamce może stać się systemem alarmowym.

Często podczas pobytu szczególnie za granicą, możemy czuć się nieswojo w wynajętym pokoju. Na brak poczucia bezpieczeństwa wpływa najczęściej jakość zamka i drzwi, które pozostawiają wiele do życzenia. Dodatkowo w wielu miejscowościach turyści są popularnym celem złodziei i włamywaczy. Dlatego ten trik pomoże uchronić cię przed nimi.

Alarm na klamce ze szklanki hotelowej

Sposób ten polega na wsunięciu jednej szklanki na klamkę, a na niej postawieniu drugiej szklanki. Wtedy gdy ktoś z zewnątrz będzie próbował wejść i naciśnie na klamkę, to szklanki spadną na podłogę i narobią głośnego huku. Dlatego system pełni dwie funkcje, po pierwsze dźwięk szklanek skutecznie odstraszy włamywacza, a dodatkowo zaalarmuje nas, że coś jest nie tak, np. wybudzając ze snu. Jeśli obawiasz się mocnego stłuczenia szklanek, to zamień je na kubki, do których włożysz kilka sztućców. Efekt będzie ten sam, a szklanki pozostaną całe.

Obraz

Pozostałe sposoby na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w hotelu

  • Rezerwując pokój, zawsze wybieraj te na wyższych piętrach np. 2 lub 4, co zminimalizuje ryzyko ataku złodziei.
  • Bardzo często w pokojach umieszczane są lustra weneckie, dlatego zawsze po wejściu do pomieszczenia warto je sprawdzić. Najlepiej narysować na nich markerem wzór, jeśli widzisz dwie kreski, czyli namalowaną i odbitą to wszystko jest dobrze. Natomiast jeśli na lustrze pojawiła się tylko jedna linia, to masz pewność, że jest to lustro weneckie.
  • Przed wyjściem z pokoju zawsze zamykaj wszystkie drzwi i okna, wieczorem możesz też zostawić zapalone światło oraz włączony telewizor lub radio. Dodatkowo na klamce od zewnątrz zawieś wywieszkę "Nie przeszkadzać". Te metody będą skuteczną zmyłką dla potencjalnych rabusiów.
  • Po wejściu do pokoju pamiętaj o zaklejeniu dziurki w drzwiach taśmą albo papierem. Ten trik sprawi, że nikt z zewnątrz nie będzie mógł podglądać tego, co dzieje się wewnątrz.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także