PoradyLajfhakiOto letni trik, jak wyczyścić basen za pomocą piłeczki tenisowej

Oto letni trik, jak wyczyścić basen za pomocą piłeczki tenisowej

jak oczyścić basen piłeczką tenisową fot. freepik
jak oczyścić basen piłeczką tenisową fot. freepik

31.07.2023 15:58, aktual.: 31.07.2023 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W okresie letnim, kiedy upały dają się we znaki, nie ma nic lepszego, niż pływanie w przydomowym basenie. Oczywiście, jeśli jest on czysty. Inaczej o taplaniu się w wodzie nie ma mowy! Podpowiadamy ci trik na to, jak oczyścić basen... piłeczką tenisową.

Pływanie w basenie to prawdziwa przyjemność. To idealna forma relaksu, kiedy temperatury za oknem dają nieźle o sobie znać. Czyszczenie basenu jest jednak dość kosztowne, ale na szczęście są alternatywy, dzięki którym nie nadwyrężysz portfela. Oto nasz trik!

Jak wyczyścić basen?

Otwarty basen na ogrodzie narażony jest na zanieczyszczenia. Mowa tu nie tylko o resztkach gałęzi, czy liści dryfujących na jego powierzchni, ale też robakach i glonach, które mogą się pojawić. Te ostatnie są szczególnie kłopotliwe, ponieważ zmieniają kolor wody na zielony! Wymiana jej oraz czyszczenie jest czasochłonne i kosztowne. Należy też pamiętać o regularnym chlorowaniu. Dlatego przydomowy basen to nie tylko przyjemność, ale też obowiązki, które wiążą się z jego utrzymaniem. Na szczęście jest kilka sztuczek, dzięki którym nie tylko unikniesz żmudnej roboty, ale też twój portfel na tym mocno nie ucierpi. Czasami wystarczy użyć magicznej gąbki, ale jest jeszcze jeden przedmiot, który wyczyści basen.

Trik na czysty basen nie wymaga żadnego wysiłku. Fot. Freepik
Trik na czysty basen nie wymaga żadnego wysiłku. Fot. Freepik

Jak oczyścić basen piłeczką tenisową?

Może wydawać ci się to nieprawdopodobne, ale to naprawdę działa! Piłka, która zwykle służy do gry w tenisa, spokojnie może ci pomóc w czyszczeniu basenu! Sprawdziliśmy to u siebie i oniemieliśmy, kiedy faktycznie udało się go wyczyścić, mimo że na początku podeszliśmy do tej sztuczki z dużą rezerwą. Ten trik usunie z basenu, unoszące się na jego powierzchni plamy z kremu z filtrem do opalania, który nakładamy latem, aby ochronić się przed skutkami promieni słonecznych. Aby się go pozbyć, po prostu wrzuć do basenu kilka piłeczek tenisowych. Będą one unosić się na wodzie i zbierać wszystkie zanieczyszczenia. Zostaw je tam na kilka godzin albo nawet na całą noc, po czym wyjmij. Po tłustych plamach nie będzie śladu! Piłeczki po wszystkim po prostu wypierz, potem będą gotowe do ponownego użycia. Dzięki temu nie będziesz martwił się osadem z kremów i olejków w swoim basenie!

jak oczyścić basen piłeczką tenisową fot. freepik
jak oczyścić basen piłeczką tenisową fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także