PoradyLajfhakiOto magiczne kulki. Pomogą zmyć podłogę na błysk

Oto magiczne kulki. Pomogą zmyć podłogę na błysk

domowy sposób na czystą podłogę bez detergentów, fot. freepik
domowy sposób na czystą podłogę bez detergentów, fot. freepik
21.08.2023 14:36

Odkąd poznałam ten domowy sposób na czystą podłogę, już nie kupuję sklepowych środków. To niesamowite, jak w łatwy i tani sposób jesteś w stanie wymyć posadzkę w całym domu.

Czysta podłoga sprawia, że dom wydaje się o wiele bardziej zadbany. Smugi i zacieki to częsta sprawa, zwłaszcza gdy mamy nieodpowiedni produkt myjący. Tanie detergenty ze sklepu mają to do siebie, że lubią pozostawiać plamy, a my musimy myć wszystko dwa razy, by uzyskać pożądany rezultat. Jak w takim razie mieć zadowalający efekt już po pierwszym myciu? Są na to dwa sposoby.

Domowy sposób na czystą podłogę z czterech składników

Potrzebujesz kilku produktów, by zrobić magiczne kulki, które są w stanie doczyścić twoją podłogę na błysk. Co ciekawe, można je ulepić na zapas i korzystać w razie potrzeby. Co w takim razie musisz sobie przygotować? Do miski wsyp 250 g sody oczyszczonej, trzy łyżki płynu do płukania tkanin, łyżkę płynu do naczyń i łyżkę denaturatu. Załóż rękawiczki i wymieszaj wszystko łyżką, a następnie ulep kilka kulek wielkości orzecha włoskiego. Odłóż je na kilka godzin by wyschły, a po tym czasie możesz ich śmiało używać. Nadmiar schowaj do pojemnika i szczelnie zamknij wieczko. Na pięć litrów wody, musisz wykorzystać dwie takie kule.

Obraz

Kulki to nie to? Istnieje inny trik

Jeśli pomysł z kulkami nie jest dla ciebie, mamy alternatywny sposób na mycie podłogi. Tutaj zadziałasz detergentem ze sklepu, który z pewnością masz w domu, a nawet nie wiesz, że można go wykorzystać do podłogi. Chodzi o tabletki do zmywarek, które mają świetne działanie i potrafią doczyścić nawet największy brud na podłodze. Dwie sztuki rozpuść w gorącej wodzie i dobrze namocz mopa. Przetrzyj podłogę, a po wyschnięciu będziesz w szoku, jak lśni! Wszystko za sprawą nabłyszczacza, który jest pierwotnie przeznaczony do nabłyszczania naczyń. Ten trik jest śmiało wykorzystywany na różnego rodzaju powierzchniach, niezależnie czy masz drewnianą podłogę, czy płytki.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także