PoradyLajfhakiOto nowy sposób złodziei na oznaczanie domów do włamania

Oto nowy sposób złodziei na oznaczanie domów do włamania

sposób złodziei z ciastkiem fot. genialne.pl
sposób złodziei z ciastkiem fot. genialne.pl

19.08.2023 17:26

Chociaż sezon urlopowy jeszcze trwa i wiele osób wybiera się na wakacje, złodzieje nie mają wolnego. Wymyślają też co rusz nowe patenty na kradzieże. Zobacz, jak wygląda sposób złodziei z ciastkiem i nie daj się okraść!

Można mieć wrażenie, że złodzieje nigdy nie śpią i tylko czyhają, aby nas okraść. Szczególnie, że przed kradzieżą obserwują miejsce, które obierają sobie za cel. Patentów mają wiele, jak oznaczanie mieszkań, czy zostawianie butelki plastikowej pod kołami. Poznaj ich nowy sposób na włamanie!

Sposób złodziei z ciastkiem - na to uważaj!

Ciastko pod wycieraczką to popularny trik stosowany przez włamywaczy. Niepozorne ciasteczko jest dla nich źródłem wielu cennych informacji o osobach mieszkających w mieszkaniu lub domu, które obrali sobie za cel kradzieży. W jaki sposób? Najpierw obserwują cię oni, poznając twoje nawyki i zachowania, tryb życia, rozkład dnia, aby wiedzieć, kiedy będą mogli niepostrzeżenie uderzyć. W końcu czyhają na okazję, kiedy nikogo nie będzie w domu, aby się do niego włamać. Biszkoptowy trik im to ułatwia, ponieważ, kiedy włożą je pod wycieraczkę, ty nawet tego nie zauważysz. Wchodząc do domu, zgnieciesz je - dla złodzieja będzie to znak, że właściciel jest obecny i nie można teraz się włamać. Jeśli zauważysz biszkopta pod wycieraczką, najlepiej skontaktuj się z policją i porozmawiaj z sąsiadami, aby ich ostrzec.

Obraz

Jak nie dać się okraść?

Nie tylko w ten sposób złodzieje próbują oznaczać mieszkania i domy, które chcą okraść. Mają jeszcze inny patent, który łatwo możesz rozpoznać. Jeśli zauważysz, że na drzwiach narysowane są dziwne symbole lub gdzieś blisko drzwi wejściowych, to jasny znak, że złodzieje wzięli sobie za cel twoje mieszkanie lub dom. Tych symboli jest kilka i znają ją wszyscy więźniowie:

  • pięć kółek oznacza, że w domu są drogocenne przedmioty lub pieniądze, czyli dogodny teren do rabowania.
  • krzyżyk to znak, że twój dom znajduje się pod obserwacją włamywaczy, ale nie są jeszcze pewni, czy warto się do niego włamać, dlatego bądź czujny.
  • przekreślone kółko mówi, że włamywacze nie są zainteresowani włamaniem do twojego domu, ponieważ ocenili go za mało atrakcyjny cel. Jednak to może być też dobra zmyłka!
  • 0dwróconaliterka Y lub alfa jest wskazówką, która mówi o tym, że w mieszkaniu jest prawdopodobnie zamontowany alarm przeciwwłamaniowy i złodzieje to odkryli.
  • zygzak to sygnał, że włamywacze wiedzą, że w domu jest strzegący go pies.
  • trójkąt informuje złodziei, że w domu lub mieszkaniu jedynym lokatorem są samotne kobiety (jedna lub więcej).

Teraz już wiesz, na co zwracać uwagę po powrocie do domu.

Profile view of a man with a hoodie trying to pick a lock in a house and forcing his entry
Profile view of a man with a hoodie trying to pick a lock in a house and forcing his entry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także