PoradyPo trzydziestce odkryłam do czego służy otwór w rączce patelni. Szeroko otworzyłam oczy

Po trzydziestce odkryłam do czego służy otwór w rączce patelni. Szeroko otworzyłam oczy

Wiesz do czego służy otwór w rączce patelni? Fot. Genialne.pl
Wiesz do czego służy otwór w rączce patelni? Fot. Genialne.pl

25.08.2023 16:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zastanawiałeś się kiedyś, do czego tak naprawdę służy otwór w rączce patelni? Nikt nigdy o tym nie mówi, a znajomość ukrytej funkcji tego elementu może być bardzo pomocna. Dzięki niej nie narobisz w kuchni bałaganu.

Przedmioty codziennego użytku skrywają tajemnice, które mogą bardzo ułatwić nam życie. Tak jest z otworem w rączce, w który jest wyposażona każda patelnia. Pewnie wiele razy zastanawiałeś się, po co jest ta dziurka. Jeśli do dziś nie znalazłeś rozwiązania tej zagadki, spieszymy z wyjaśnieniem. Otwór ma związek z ukrytą funkcją patelni, która może okazać się bardzo pomocna w czasie gotowania. Wykorzystując ją, nie zrobisz bałaganu na blacie.

Otwór w rączce patelni to wieszak?

Wiele osób sądzi, że otwór w rączce patelni powstał po to, by można było ją powiesić. Oczywiście jest to możliwe, ale powiedzmy sobie szczerze — raczej rzadko spotykane. Na takie rozwiązanie decydują się głównie restauracje, w których kucharze muszą mieć łatwy dostęp do wszystkich narzędzi. Na wieszanie patelni czy innych akcesoriów w domowej kuchni skuszą się chyba tylko najwięksi pasjonaci gotowania. Cała reszta chowa patelnię razem z garnkami. Poza tym, gdyby otwór faktycznie był wieszakiem, czy robiono by go również w patelniach z doczepianymi rączkami ? Raczej nie (w końcu dopinana rączka ma z założenia ułatwić ich przechowywanie w szafce). Istnieje inne wyjaśnienie odwiecznej kuchennej zagadki. Dziurka w uchwycie patelni ma ukrytą funkcję, z której może skorzystać każdy z nas.

Otwór w rączce patelni ma ukrytą funkcję. Fot. Freepik
Otwór w rączce patelni ma ukrytą funkcję. Fot. Freepik

Do czego każdy może wykorzystać otwór w rączce patelni?

Otwór rozwiązuje pewien powszechny kuchenny problem — co zrobić z łyżką, którą pomieszało się potrawę? Odłożenie jej na blat oznacza ubrudzenie go ściekającymi z narzędzia resztkami. Można co prawda kupić specjalny ceramiczny ociekacz do odkładania łyżek, ale zabiera on miejsce na blacie. I właśnie dlatego wymyślono dziurkę w rączce patelni! Dzięki niej uchwyt zmienia się w stojak na łyżkę. Po prostu wsuń jej trzonek w otwór, a będzie bezpiecznie ustawiona z dala od blatu. W ten sposób nie narobisz bałaganu, a jednocześnie będziesz miał narzędzie zawsze pod ręką. To proste i genialne rozwiązanie, z którego wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy.

Tak należy wykorzystywać otwór w rączce patelni. Fot. Genialne.pl
Tak należy wykorzystywać otwór w rączce patelni. Fot. Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także