PoradyLajfhakiPilnuję, by domownicy tego nie wyrzucali. Później rozkładam w ogrodzie, a szkodniki uciekają

Pilnuję, by domownicy tego nie wyrzucali. Później rozkładam w ogrodzie, a szkodniki uciekają

kawa na mszyce, fot. Genialne.pl/Getty Images
kawa na mszyce, fot. Genialne.pl/Getty Images

04.09.2023 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mszyce, chociaż wydają się małymi i niepozornymi robakami, potrafią wyrządzić niemałe szkody w ogrodzie. Wypijają soki z łodyg roślin i są uciążliwe w usuwaniu. Mamy jednak na to dobry sposób. Zobacz, jak działa kawa na mszyce.

Nie tylko domowy oprysk  z octu świetnie odstrasza mszyce z roślin ogrodowych. Kawa również ma takie właściwości, a jeśli pijesz ją codziennie do śniadania, masz fusów pod dostatkiem. Oto jak zrobić z nich preparat odstraszający mszyce.

Jak działa kawa na mszyce?

Obraz

Przepis na domowy środek na mszyce

Możesz użyć fusy z kawy w walce z tymi szkodnikami na dwa sposoby. Oto instrukcja, jak to zrobić: rozłóż fusy po kawie na ziemi wokół zaatakowanej rośliny. Stosuj zawsze wysuszone, ponieważ mokre szybko będą pleśnieć. Fusy z kawy możesz też stosować prewencyjnie.

Drugi sposób: zrób oprysk na mszyce z fusów po kawie, zaparzając je ponownie w 250 ml wody. Odstaw na pół godziny, potem przefiltruj fusy przez sitko i pozostaw do ostygnięcia. Przelej do butelki ze spryskiwaczem i spryskuj zaatakowane rośliny co 2 dni. Pamiętaj, by nanosić oprysk również na spodnią część liści. Mszyce bardzo często grupują się w tym miejscu. W ten sposób bardzo szybko pozbędziesz się tych niechcianych gości ze swojego ogrodu, a twoje rośliny znów będą aktywnie i pięknie kwitnąć, zachwycając twoje oczy.

kawa na mszyce, fot. Genialne/Getty Images
kawa na mszyce, fot. Genialne/Getty Images
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także