Lekarze biją na alarm! Zanim zamówisz takie piwo, 2 razy się zastanów
Lekarze alarmują - piwo z sokiem jest groźne dla zdrowia. Ten popularny napój ma ich zdaniem zgubny wpływ na działanie mięśnia sercowego. Wszystko przez połączenie alkoholu i cukru.
01.07.2023 15:18
Pijesz piwo z sokiem? To kiepski pomysł
Lekarze są zdania, że piwo z sokiem może uszkodzić mięsień sercowy. Wszystko przez połączenie alkoholu i cukru. Taki miks powoduje zaburzenia rytmu serca. Oczywiście napojów, które działają w podobny sposób jest więcej. Listę otwierają piwa smakowe. Szkodliwe są także wódka z colą i wszelkie alkohole połączone z energetykami. Szukając orzeźwienia czy bawiąc się na imprezie, warto o tym pamiętać, by nie napytać sobie biedy.
Jak piwo z sokiem wpływa na organizm człowieka?
Piwo z sokiem oraz inne alkohole połączone ze słodkimi dodatkami zaburzają rytm serca. Może to doprowadzić do migotania przedsionków, a w konsekwencji do powstawania zakrzepów. Efektami zaburzeń pracy mięśnia sercowego mogą być również udar i niewydolność organów, a to już poważne zagrożenie dla życia. Niekorzystnym efektem picia piwa z sokiem jest również wypłukiwanie magnezu oraz potasu. Lekarze podkreślają, że słodkie napoje alkoholowe bardzo obciążają serce i powoli je niszczą. Ale to nie wszystko. Słodkie drinki podnoszą poziom tłuszczu trzewnego w organizmie. Wiążą się z nim choroby serca oraz insulinooporność. Co ważne, za podnoszenie poziomu tłuszczu trzewnego odpowiadają również piwa bezalkoholowe. Ich smakowe wersje mogą doprowadzić do występowania zaburzeń metabolicznych.
Jakie napoje pić latem?
W czasie letnich upałów trzeba dużo pić, ale alkohol (szczególnie w połączeniu z cukrem) nie jest dobrym wyborem. Powinieneś unikać również coli, energetyków, kawy i herbaty. Najlepsze będą woda lub domowy izotonik. W najprostszej wersji wykonasz go, dodając do wody sok z cytryny, sól oraz miód lub cukier. Możesz też wybrać bardziej skomplikowany przepis z octem jabłkowym, świeżym ogórkiem, rozmarynem i imbirem. Co ważne, powinieneś unikać zimnych napojów, ponieważ źle wpływają na pracę żołądka. W gorące dni najlepiej sprawdzają się płyny w temperaturze pokojowej lub lekko ciepłe.