PoradyLajfhakiPod koniec lata sprzątnij płytki balkonowe. Brud i pyłki w mig się rozpuszczą!

Pod koniec lata sprzątnij płytki balkonowe. Brud i pyłki w mig się rozpuszczą!

czym czyścić płytki balkonowe, fot. Youtube/RenovationBay-Bee
czym czyścić płytki balkonowe, fot. Youtube/RenovationBay-Bee

27.08.2023 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z końcówką lata nadchodzi również czas na przeprowadzenie gruntownych porządków. Nie tylko nasze domy i podwórka wymagają dokładnego czyszczenia, ale także balkony i tarasy. Po upalnym lecie często prezentują niezbyt przyjemny widok. Mogą być teraz mocno zabrudzone przez pyłki, których tak wiele było w powietrzu przez ostatni czas. Oto czym czyścić płytki balkonowe.

Może wydawać się, że brud dosłownie wniknął w ich powierzchnię i jest niemożliwy do usunięcia. Istnieje jednak domowa mieszanka, która poradzi sobie z tym problemem bez najmniejszego trudu. Jeśli zastanawiasz się, czym czyścić płytki balkonowe, to świetnie trafiłeś.

Oto czym czyścić płytki balkonowe

Być może wydaje ci się, że płytki są już tak zapuszczone, że nie ma na nie sposobu? Przez wiele miesięcy były one bowiem narażone na zanieczyszczenia z powietrza i inne nieczystości. Upalne słonko nie pomagało, wręcz przypiekało cały ten brud na płytkach. Ale nie martw się! Z pewnością zmienisz zdanie, kiedy zastosujesz ten domowy środek. Możliwe, że do tej pory korzystałeś z różnych sklepowych detergentów do czyszczenia płytek balkonowych. To jednak nie jest najbardziej opłacalne rozwiązanie. Takie środki szybko się zużywają i nie są zbyt tanie. Warto więc postawić na naturalne domowe środki. Są równie skuteczne, a dodatkowo pomogą ci zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Płytki balkonowe doczyścisz prostym sposobem. Fot. Genialne.pl
Płytki balkonowe doczyścisz prostym sposobem. Fot. Genialne.pl

No to zabieramy się za czyszczenie!

Zanim jednak przystąpisz do mycia, pamiętaj, aby dokładnie zmieść z balkonu wszystkie zanieczyszczenia. Najlepiej zrobić to za pomocą miotły z twardym i gęstym włosiem. Jak więc czyścić płytki balkonowe? Odpowiedź jest prosta — za pomocą mieszanki, która rozpuści nawet grubą warstwę brudu w zaledwie kilka sekund! Najskuteczniejsze domowe detergenty do czyszczenia balkonu to:

Do mycia płytek balkonowych możesz użyć mopa lub ściereczki — wybierz to, co jest dla ciebie najwygodniejsze. Aby chronić je przed późniejszymi zabrudzeniami, warto po myciu zabezpieczyć ich powierzchnię odpowiednim środkiem. Jeśli na twoim balkonie znajdują się płytki cementowe, do ich czyszczenia możesz śmiało zastosować mieszankę z amoniaku i krochmalu.

Płytki balkonowe w kamienia wymagają innego czyszczenia niż gres. Fot. Genialne.pl
Płytki balkonowe w kamienia wymagają innego czyszczenia niż gres. Fot. Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także