PoradyLajfhakiPodajesz numer telefonu w Biedronce? Wielu już pożałowało

Podajesz numer telefonu w Biedronce? Wielu już pożałowało

podawania numeru telefonu w sklepie, fot. Getty Images
podawania numeru telefonu w sklepie, fot. Getty Images

13.10.2023 16:28

Każdy, kto robi zakupy w Biedronce, z pewnością posiada kartę, dzięki której może korzystać z wielu promocji. Zawsze przy kasie kasjer o nią pyta, a my często łapiemy się za puste kieszenie. Okazuje się, że od dziś warto zwróć uwagę, na sposób podawania numeru telefonu w sklepie.

Bardzo często widząc nowe i kuszące oferty, biegniemy do sklepu, aby móc z nich skorzystać. W obecnych czasach to normalne zjawisko, ponieważ każdy z nas chce zaoszczędzić. Nie ma ku temu lepszej okazji niż korzystna dla portfeli okazja. Jednak często przy kasie okazuje się, że nie mamy karty, która gwarantuje nam rabat. Dlatego recytujemy kasjerowi swój numer telefonu, ale czy słusznie?

Dlaczego warto wstrzymać się od podawania numeru telefonu w sklepie?

Okazuje się, że to nie jest najlepszy pomysł ze względu na nasze bezpieczeństwo. Jednak możemy przeczytać w artykule w serwisie WP Kobieta:

Choć niewiele osób zdaje sobie zapewne z tego sprawę, "wyrecytowanie" numeru telefonu przy kasie, w towarzystwie wielu innych osób, może poskutkować tym, że zapiszą one nasz numer i zaczną korzystać z promocji za nas. Pamiętajmy, że niektóre z nich zawierają kod jednorazowy, czyli przeznaczony tylko i wyłącznie dla jednego klienta. Jeżeli inna osoba użyje go przed nami, korzystając z naszego numeru, jesteśmy stratni. Co więcej - niezwykle ważne jest to, aby nie podawać swojego numeru telefonu nieznanym nam osobom. Mogą go użyć prześladowcy albo nachalni adoratorzy. Bądźmy ostrożni!.

Dlatego chrońmy siebie, ponieważ nigdy nie wiemy, kto stoi obok nas w kolejce i jakie ma zamiary. Lepiej wziąć kartę i minimalizować wszelkie ryzyko.

podawania numeru telefonu w sklepie
podawania numeru telefonu w sklepie

Jak zrobić zakupy bez informowania o numerze telefonu?

Bardzo często w wielu sklepach istnieje możliwość założenia karty lub zapisania się do klubu. Wtedy otrzymujemy plastikowy kwadracik, który można szybko zapodziać. Na dodatek z pewnością nikt nie ma tyle miejsca, aby pomieścić je wszystkie w portfelu. Dlatego z pomocą przychodzi nam telefon, a nie jego numer. Warto pobrać aplikację danego sklepu, a następnie na bazie numeru karty lub adresu mailowego zalogować się do niej. Wtedy wystarczy okazać przy kolejnych zakupach znajdujący się w niej kod kreskowy bez konieczności podawania numeru telefonu.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także