Stosując ten trik wygrasz z suszą w ogrodzie i zaoszczędzisz pieniądze

podlewanie roślin podczas upału, fot. Getty Images
podlewanie roślin podczas upału, fot. Getty Images

06.07.2023 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niestety okres letni to nie tylko okazja do wypadu na plażę, ale też brak deszczu i susze. Te zaś szkodzą trawie oraz naszym kwiatom w ogrodzie. Podpowiadamy, jak przeprowadzić podlewanie roślin podczas upału.

Piękny ogród to marzenie każdego. Jednak, aby to osiągnąć zadowalające rezultaty, trzeba odpowiednio zadbać o rośliny. Istotne jest regularne podlewanie. Dowiedz się, jak to zrobić dobrze, aby nie zaszkodzić krzaczkom i bylinom.

Susza doskwiera kondycji roślin

Upały dają się we znaki nie tylko nam, ale również naszym roślinom. Długo utrzymujące się susze i brak opadów, z pewnością nie działa na ich rozwój pozytywnie. Dlatego trzeba dbać o to, aby regularnie podlewać nasz ogród. Eksperci też nie pozostawiają złudzeń - lipiec ma być bardzo suchym miesiącem. To znak, że trzeba się uzbroić w konewkę. Szczególnie, że niedobór wody, przede wszystkim doprowadza do osłabienia kondycji roślin, zwiększenia ryzyko chorób i powolnego ich obumierania. Niestety jest małe "ale". Podlewanie wodą wodociągową nie działa dobrze na rośliny, a dodatkowo nadwyręża domowy budżet. Mamy jednak patent na oszczędne nawadnianie ogrodu. Zrobisz to w dosłownie kilka minut, a efekt mocno cię zaskoczy!

podlewanie warzyw w ogrodzie fot. freepik
podlewanie warzyw w ogrodzie fot. freepik

Jak podlewać rośliny podczas upału?

Proponowany przez nas trik, pozwala sporo zaoszczędzić. Cały sprytny sposób polega na tym, aby zrobić domowe urządzenie nawadniające. Spokojnie nie jest ono trudne do wykonania. W tym celu zaopatrz się w  butelki PET. Dobrze je umyj i usuń z nich etykiety. Potem odetnij denko, a w zakrętce zrób kilka dziurek. Przygotowaną butelkę wkop w ziemię obok rośliny - zrób to zakrętką do dołu. Jeśli chcesz nawadniać ogórki, to nie kop za głęboko, aby nie uszkodzić ich systemu korzeniowego. Po wykonaniu tej czynności, butelkę napełnij wodą. W ten prosty sposób zrobisz skuteczny domowy system regularnego nawadniania kwiatów i warzyw w ogrodzie. Nie musisz się martwić przelaniem, ponieważ rośliny będą pobierały tyle wody, ile będzie im potrzebne. Rezultat ze stosowania tego domowego systemu nawadniającego  będzie naprawdę pozytywny.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także