PoradyLajfhakiPokrój na ćwiartki i połóż na talerzyku blisko łóżka. Wyśpisz się jak nigdy

Pokrój na ćwiartki i połóż na talerzyku blisko łóżka. Wyśpisz się jak nigdy

środek nasenny fot. freepik
środek nasenny fot. freepik
29.09.2023 13:09

Problemy ze snem mogą wynikać z oddziaływania dużego stresu, nadmiernego przejmowania się lub bezsenności. Można to wyleczyć bez użycia lekarstw. Wystarczy domowy środek nasenny na bazie cebuli.

W dzisiejszych zabieganych czasach nietrudno o problemy ze snem. Natłok różnych spraw może przyczynić się nawet do bezsenności i depresji. Zrób leczniczy środek z naszego przepisu i zapomnij o nieprzespanych nocach.

Domowy środek nasenny

Przyczyn bezsenności, czy innych zaburzeń snu jest wiele. Główną przyczyną jest oczywiście prowadzony styl życia, ale też zła dieta, alkohol, praca, czy wpływ czynników stresogennych. Niektórzy leczą ją farmakologią i wizytami u specjalistów, ale można też pomóc sobie domowymi sposobami. Ratunkiem będzie natura, w tym przypadku czerwona cebula, która jest też rewelacyjna na przeziębienia i inne infekcje. Jest też bombą witaminową i warto ją jeść, aby uzupełnić niedobory witamin. W przypadku problemów z zaśnięciem wystarczy, że weźmiesz małą cebulę i ją obierzesz, a następnie zgnieciesz pięścią i na serwetce połóż blisko łóżka, alternatywnie zjedz ją do obiadu, aby zaczęła uwalniać swoje właściwości. W przypadku przeziębienia można z niej zrobić tradycyjny syrop z dodatkiem miodu i wody. Pity regularnie wzmacnia odporność i niweluje wszelkie objawy choroby. To nie jedyne korzyści z jedzenia cebuli.

side view of basket full of red onions on wooden background
side view of basket full of red onions on wooden background

Jak jeszcze działa cebula?

Właściwości zdrowotne tego warzywa są ogromne. Zwalcza też migrenę. Jeśli borykasz się z tym problemem, zrób sobie z niej okład. Po prostu pokrój ją, a następnie umieść na gazie, przyłóż do czoła i zawiąż głowę bandażem lub szmatką. Zostaw tak na kilka minut, a ból głowy odejdzie. Niweluje też problemy reumatyczne. Podobnie, jak w przykładzie wcześniejszym, pokrój cebulę na plasterki, połóż ją na gazę i ogrzej kompres. Kiedy się nagrzeje, przyłóż do miejsca, w którym odczuwasz bóle reumatyczne. Bardzo szybko poczujesz ulgę. Czerwoną cebulę można też łatwo uprawiać w domowym warzywniku, dzięki czemu możesz cieszyć się nią i mieć na wyciągnięcie ręki, kiedy tylko potrzebujesz. Masz też pewność, że nie będzie ona niczym pryskana. Czerwona cebula to natura i moc zdrowia, z której możesz w pełni skorzystać.

My bed is my the best friend
My bed is my the best friend
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także