PoradySprzątaniePolej patelnię ketchupem i włącz gaz. Efekt przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania

Polej patelnię ketchupem i włącz gaz. Efekt przejdzie twoje najśmielsze oczekiwania

jak doczyścić przypaloną patelnię za pomocą sosu z kuchni? fot
jak doczyścić przypaloną patelnię za pomocą sosu z kuchni? fot
17.08.2023 12:11

Nie wiesz, jak doczyścić przypaloną patelnię, która nie poddaje się nawet chemicznym środkom? Okazuje się, że kuchenny sos z lodówki jest w stanie sobie z tym poradzić. Wystarczy dać mu chwilę na działanie, a spalenizna odejdzie grubymi płatami.

Kto by pomyślał, że kuchenny sos jest w stanie uporać się z tak trudnym zadaniem jak spalona patelnia. Otóż większość podchodzi do tego sceptycznie, lecz gdy tylko wypróbują ten trik, już nigdy nie będą szorować patelni przez długie godziny. Sprawdź co to za produkt i jak poprawnie go wykorzystać w walce z zabrudzeniami.

Jak doczyścić przypaloną patelnię?

Nie ma chyba takiej osoby, która choć raz w życiu nie przypaliłaby patelni. Są takie produkty, które bardzo szybko się przypiekają, a kilka sekund nieuwagi powoduje małą katastrofę na naszym naczyniu. W takiej sytuacji działamy na kilka sposobów, jedni próbują namoczyć spalone jedzenie, by łatwiej odeszło od metalu. Inni od razu biorą myjak i szorują, aż pozbędą się całej spalenizny. Mało kto sięga po ketchup i zalewa nim patelnie, a to właśnie taki trik może ułatwić nam całe sprzątanie. Ten popularny sos pomidorowy ma w składzie ocet i kwasek cytrynowy, które pod wpływem ciepła zaczynają reagować ze spalenizną i pozwalają się jej pozbyć. Wystarczy polać patelnie ketchupem, dodać trochę wody i postawić na małym gazie. Podgrzewaj zawartość, lecz nie doprowadzaj jej do wrzenia. Odstaw naczynie na godzinę, a po tym czasie wypłucz ketchup i przetrzyj całą powierzchnię szorstką stroną gąbki. Spalenizna powinna schodzić dużymi płatami.

jak doczyścić przypaloną patelnię za pomocą sosu z kuchni? fot. freepik
jak doczyścić przypaloną patelnię za pomocą sosu z kuchni? fot. freepik

Dwa kuchenne składniki, które doczyszczą nawet największy brud

Jeśli pomysł z ketchupem cię nie przekonuje, możesz zasięgnąć po inne kuchenne produkty, które są uniwersalne w walce z zeschniętym jedzeniem na naczyniach. Mowa tutaj o sodzie oczyszczonej i soku z cytryny, które genialnie działają na tego typu zabrudzenia. Jak ich użyć? Zalej patelnie gorącą wodą i pozostaw na chwilę, by zabrudzenia nieco zmiękły. Następnie wylej wodę i zasyp wszystko sodą oczyszczona, a następnie polej sokiem z cytrusa. Po kilku minutach możesz wyszorować patelnie, wszystko powinno odkleić się od powierzchni metalu.

jak doczyścić przypaloną patelnię za pomocą sosu z kuchni? fot. freepik
jak doczyścić przypaloną patelnię za pomocą sosu z kuchni? fot. freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także