PoradyLajfhakiPołóż na czole i zamknij oczy. Będziesz zaskoczony efektem

Połóż na czole i zamknij oczy. Będziesz zaskoczony efektem

Nawet niewielka zmiana ciśnienia kończy się u ciebie dotkliwym bólem głowy? Zanim sięgniesz po tabletkę, wyciągnij przyprawę, którą z pewnością masz w swojej kuchennej szafce. Kilkaset lat temu tak radzono sobie z migreną.

Liść laurowy — remedium na ból głowy
Liść laurowy — remedium na ból głowy
Źródło zdjęć: © Genialne

07.11.2023 09:50

Polacy znajdują się w czołówce państw zażywających największą ilość leków przeciwbólowych. Kiedy zaczynamy odczuwać ból głowy, od razu sięgamy po tabletkę. To błąd, bowiem częste zażywanie różnego rodzaju medykamentów może doprowadzić do uzależnienia.

Jak więc poradzić sobie z uporczywym bólem głowy? Jeśli nie jest on wywołany przez chorobę, a pojawia się np. na skutek stresu lub zmiany pogody, wypróbuj ten w pełni naturalny sposób, który kilkaset lat temu stosowany był na migreny. Potrzebujesz zaledwie jednej rzeczy, którą z pewnością masz już w domu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Liście laurowe — przydadzą się nie tylko w kuchni

Liść laurowy to przyprawa, która jest znana od tysięcy lat. Naturalnie występuje w klimacie śródziemnomorskim, jednak ze względu na swoje wyjątkowe walory smakowe rozprzestrzeniła się po całym świecie. Najczęściej dodaje się ją do dań mięsnych, bowiem już jeden liść nadaje potrawie niesamowitego, korzennego aromatu.

Poza kuchnią, liście laurowe wykorzystywane są także w kosmetyce. Wytwarza się z nich olej laurowy, który wykazuje działanie antyseptyczne, oczyszczające i natłuszczające. Można stosować go zarówno na ciało, jak i na twarz. Docenią go zwłaszcza osoby borykające się z trądzikiem, ponieważ olej laurowy wycisza zmiany skórne.

Połóż sobie liść na czoło. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Liść laurowy to jedno z wielu ziół, które wykorzystywane jest w medycynie naturalnej. Tysiące lat temu traktowano je niczym tabletki na ból głowy. Jak się okazuje, nie trzeba go jeść, aby pozbyć się uciążliwego problemu. Zdaniem doktor Sade Meeks, liść wystarczy podgrzać w ciepłej wodzie, a następnie położyć na czoło. W przeciągu kilku minut odczujesz znaczną ulgę i zejdzie z ciebie całe napięcie.

Ten patent można stosować w przypadku bólu głowy pojawiającego się wskutek stresu, zmiany ciśnienia, zmiany pogody czy migreny. Jeśli pojawia się często i jest wyjątkowo silny, skonsultuj się z lekarzem rodzinnym. Przewlekły ból głowy może być objawem poważnej choroby.