PoradyLajfhakiPołóż przy kuchence. Gotowany bób, kalafior, czy kapusta nie będą śmierdzieć

Połóż przy kuchence. Gotowany bób, kalafior, czy kapusta nie będą śmierdzieć

jak pozbyć się zapachów z kuchni fot. getty images
jak pozbyć się zapachów z kuchni fot. getty images

09.09.2023 10:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gotowanie niektórych produktów, jak choćby bobu, sprzyja pojawianiu się nieprzyjemnych zapachów. Tak samo śmieci, które trzymamy niewyrzucone pod zlewem. Oto patent na to, jak pozbyć się zapachów z kuchni, nie używając do tego sklepowych odświeżaczy powietrza.

W kuchni nie brak mieszanki różnych zapachów, zarówno tych przyjemnych, jak i mniej. W przypadku tych drugich jest sposób, aby przestać je odczuwać. Oto co zrobić, aby przestały być uciążliwe.

Jak pozbyć się zapachów z kuchni?

Aromaty świeżo zaparzonej kawy, smażonych naleśników, pieczonej w piekarniku lasagne sprawiają, że robi nam się przyjemnie. Takie zapachy działają na nasze kubki smakowe i wyobraźnię. Na samą myśl człowiek robi się głodny. Niestety w kuchni mamy też do czynienia z brzydkimi zapachami, które skutecznie mogą nas zniechęcić do korzystania z niej. Często odczuwa się nieprzyjemną woń śmieci spod zlewu, resztek jedzenia z nieumytych naczyń, czy woni wydobywających się z garnków podczas gotowania. Intensywnie pachną szczególnie brukselka, bób, fasolka czy bigos. Zdarza się, że samo uchylenie okna nie wystarczy, a używanie sprayów odświeżających powietrze może nie dawać oczekiwanego rezultatu. Warto wtedy zastosować proponowany przez nas trik. Zniweluje on wszystkie brzydkie zapachy niewielkim kosztem.

Obraz

Trik na brzydki zapach

Do przygotowania domowego odświeżacza powietrza potrzebujesz miski i octu. Wystarczy, że niewielką miseczkę wypełnisz octem spirytusowym i postawisz w pobliżu kuchenki, na której zwykle przygotowujesz jedzenie. Wchłonie on wszystkie opary wydobywające się z garnków podczas gotowania obiadu. Możesz też zostawić ją po gotowaniu na całą noc, dzięki czemu zneutralizuje też inne aromaty, a rano nic nie poczujesz. To genialny patent, który zawsze działa i kosztuje grosze. Z octu spirytusowego zrobisz też detergent do czyszczenia różnych powierzchni. Wystarczy, że zmieszasz go z wodą w proporcji 1:3, a następnie przelejesz do butelki z atomizerem. Potem po prostu spryskaj brudne powierzchnie i przetrzyj je ściereczką z mikrofibry. Po tym zabiegu jedynie opłucz powierzchnię wodą i wytrzyj. Zauważysz, że po jakichkolwiek osadach nie będzie ani śladu. Domowe porządki nigdy nie były tak szybkie i proste!

Disgusted adult woman, 25 years old, shut nose from dislike and disgust, bad smell, standing over white background. Copy space
Disgusted adult woman, 25 years old, shut nose from dislike and disgust, bad smell, standing over white background. Copy space
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także