PoradyLajfhakiPołożyła za drzwiami w łazience. W prosty sposób pozbyła się ohydnego problemu

Położyła za drzwiami w łazience. W prosty sposób pozbyła się ohydnego problemu

rybiki w łazience, fot. Genialne.pl
rybiki w łazience, fot. Genialne.pl
31.07.2023 21:04

Goździki to przyprawa o silnym, intensywnym aromacie, która cieszy się szczególną popularnością w okresie świątecznym. Jej wyjątkowy smak i zapach sprawiają, że chętnie dodajemy ją do różnego rodzaju napojów zimowych, takich jak grzane wino czy herbata. Ale goździki można wykorzystać przez cały rok i to niekoniecznie w celach kulinarnych. To remedium na rybiki w łazience!

Goździki pochodzą z suszonych pąków kwiatowych drzewa zwanego goździkowcem korzennym. Co ciekawe, te małe, aromatyczne kuleczki można wykorzystać nie tylko jako przyprawę. Okazuje się, że mają one także inne, mniej znane zastosowania. Na przykład umieszczenie goździków za drzwiami może mieć korzystny wpływ na nasze otoczenie. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego warto wysypać goździki w łazience? Tak, to pomoże pożegnać rybiki w łazience.

Goździki mają więcej zastosowań niż tylko doprawienie herbaty

Goździki są znane przede wszystkim z aromatu, który dodają grzanym napojom. Jednak ich właściwości są znane i cenione już od ponad 2 tysięcy lat. Goździki mają przede wszystkim działanie znieczulające i odświeżające. W przypadku bólu zęba czy nieświeżego oddechu, zaleca się ssanie lub żucie goździków. Są one także skuteczne w łagodzeniu bólów głowy. W tym celu przygotowuje się specjalną pastę, do której potrzebne są 1/4 łyżeczki sproszkowanych goździków i 1 łyżeczka olejku cynamonowego. Po zmieszaniu tych składników, powstałą mieszanką smarujemy czoło lub inne bolące miejsca. Efekt? Ból ustępuje jak ręką odjął, a wszystko to bez konieczności sięgania po apteczne tabletki!

Jak rozpoznać dobrej jakości goździki? fot. genialne.pl
Jak rozpoznać dobrej jakości goździki? fot. genialne.pl

Rybiki w łazience to uporczywy kłopot, który można łatwo zażegnać

Goździki mogą okazać się nieocenione, gdy zaatakują rybiki. To małe, łazienkowe robaki, które uwielbiają wilgotne środowisko. Choć nie są szkodliwe, mogą być dość kłopotliwe. Prowadzą nocny tryb życia, więc nie zawsze łatwo je zauważyć. Jeśli jednak dostrzeżemy rybiki w łazience, to jest to jasny sygnał, że powinniśmy sprawdzić, czy nasza wentylacja działa prawidłowo. Obecność rybików oznacza bowiem, że stworzyliśmy idealne warunki dla rozwoju pleśni, co może mieć negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia, a także dla struktury budynku. Aby pozbyć się tych niechcianych lokatorów, warto zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza. W celu eksterminacji rybików możemy skorzystać z pomocy goździków, które okazują się skuteczne nawet tam, gdzie inne metody zawiodły. Wystarczy wsypać je do małych miseczek, a następnie umieścić je w pobliżu drzwi łazienki lub w kątach domu, które są podatne na atak tych robaków. Możemy również wsypać kilka goździków do małych muślinowych woreczków i położyć je wewnątrz szafek w łazience. Ten intensywny zapach działa na rybiki wyjątkowo odstraszająco.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także