PoradyLajfhakiPopękany nadruk da się naprawić. Nasącz wacik, potrzyj i ciuch jak nowy

Popękany nadruk da się naprawić. Nasącz wacik, potrzyj i ciuch jak nowy

Popękany nadruk na koszulce
Popękany nadruk na koszulce
Źródło zdjęć: © Getty images, TikTok | Magdalena Szaniawska, Reggie Casagrande

26.03.2024 11:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba każdy choć raz w życiu żałował, że nadruk na jego ulubionej koszulce się zniszczył. Na szczęście okazuje się, że to wcale nie oznacza, że należy od razu taki ciuch wyrzucić. Poznaj internetowy trik, który pozwoli ci szybko naprawić popękany nadruk!

T-shirty z nadrukiem są doskonałym sposobem na wyrażanie siebie oraz niektórych swoich pasji lub myśli. Zwłaszcza jeśli nadruk na koszulce dotyczy ulubionego zespołu, kultowego dialogu lub charakterystycznego hasła z filmu czy serialu. Czasami niektóre nadruki mają dla nas również znaczenie sentymentalne. W takim wypadku niezwykle trudno jest pożegnać się z ciuchem, który ma popękany nadruk. Na szczęście istnieje sposób na uratowanie takiej koszulki. Wystarczy użyć... zmywacza do paznokci.

Jak uratować t-shirt z popękanym nadrukiem

Zapewne wielu posiadaczy koszulek z różnymi sloganami oraz grafikami zastanawia się, jak naprawić popękany nadruk. Z pomocą przychodzi pewna TikTokerka. Jej trik naprawiający popękany nadruk na ubraniu spotkał się z zachwytem wielu internautów. Właścicielka konta o nazwie @swiat_wedlug_magdy opublikowała filmik, w którym zdradza, że idealnym sposobem ratunku dla popękanych napisów czy wzorów na ubraniach jest zastosowanie zmywacza do paznokci!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak uratować nadruk na ubraniu?

Według TikTokerki @swiat_wedlug_magdy, popękany nadruk można łatwo naprawić, po prostu nalewając na wacik kilka kropel zmywacza do paznokci. Następnie przez około 4 minuty należy przykładać nasączony płatek kosmetyczny do zniszczonej prasowanki. Należy koniecznie pamiętać, że zastosowany w tym triku zmywacz do paznokci powinien być bez acetonu. Po wykonaniu tego zabiegu twój nadruk powinien wrócić do stanu sprzed popękania.

Niestety wielu internautów pod tym TikTokowym filmikiem napisało komentarze, że taki sposób owszem jest skuteczny, ale działa tylko na chwilę. Wiele osób obawia się również, że zmywacz do paznokci odbarwi ich ulubione ubrania. Jeśli jednak użyjemy zmywacza bez acetonu, to z koszulką nic złego nie powinno się stać. Pamiętaj również, że jeśli chcesz uchronić swoje ciuchy z nadrukiem przed popękaniem, to koniecznie zawsze musisz je prać oraz prasować na lewej stronie. Dodatkowo staraj się podczas prania nastawiać maksymalną temperaturę 40 stopni.

Warto wypróbować również inny sposób. Otóż zniszczoną, odklejającą się prasowankę możesz spróbować uratować również za pomocą żelazka. Wystarczy, że rozgrzejesz je do 160 stopni, a następnie przeprasujesz nadruk razem z papierem do pieczenia. Chodzi o przyłożenie takiego papieru bezpośrednio na prasowankę. Potem trzeba jedynie kilka razy przejechać rozgrzanym żelazkiem. A wy jakie macie swoje sposoby na uratowanie popękanego nadruku na koszulce?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także