PoradyLajfhakiPosadź w ogrodzie rośliny o srebrzystych liściach i stwórz księżycowy klimat

Posadź w ogrodzie rośliny o srebrzystych liściach i stwórz księżycowy klimat

rośliny o srebrnych liściach, fot. Getty Images
rośliny o srebrnych liściach, fot. Getty Images
22.07.2023 13:05

Każdy, kto ma, chociaż fragment ogrodu pragnie, aby wyglądał przepięknie. W efekcie zbieramy liczne komplementy od znajomych oraz złowrogie spojrzenia sąsiadów. Sprawdź, jak rośliny o srebrnych liściach będą dobrze prezentowały się na rabatach.

Bogactwo odmian roślin stwarza niemałe wrażenie. Wtedy tworzy się efekt wielowarstwowości w ogrodzie. Wszystko za sprawą roślin o nietypowym odcieniu liści, które dodają uroku każdej rabacie. Warto dodać, że są one bardzo łatwe w uprawie.

Zalety srebrzystych roślin

Sprawdzą się w uprawie ogrodowej, tarasowej lub balkonowej. Na dodatek są banalnie proste w pielęgnacji, przez co poradzi sobie z nimi każdy. Większość z nich preferuje słońce oraz suchą i mało żyzną ziemię. Dla wielu jest to ogromne zaskoczenie, ale odporność na takie warunki wynika z włosków pokrywających liście rośliny. Są one dostosowane do wysokich temperatur oraz chronią je przed utratą wilgoci. Dlatego lepiej ograniczać podlewanie do niezbędnego minimum, ponieważ srebrzyste rośliny lepiej radzą sobie z suszą niż przelaniem. Warto pamiętać o tym, aby nie sadzić ich w miejscach podmokłych i zacienionych. Kiedy zdecydujemy się na ich obecność w ogrodzie, to należy posadzić między nimi inne kwiaty. Można wkomponować w nie żółte lub pomarańczowe aksamitki, niebieskie żeniszki, różowe szałwie lub białe smagliczki. Jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Obraz

Poznaj rośliny o srebrnych liściach

Kiedy mamy odpowiednie warunki w ogrodzie, to nie ma co się zastanawiać. Oto najbardziej znane srebrzyste rośliny.

  • Czyściec wełnisty jest najpopularniejszym gatunkiem. Jego grube i białe włosy, zwane kutner wyglądają egzotycznie. Na dodatek odmiana ta jest wieloletnia, przez co będzie rosła z roku na rok bez dużej ingerencji człowieka.
  • Starzec popielny lub srebrzysty przyciąga uwagę kształtem liści. Jednak warto dodać, że jest to roślina jednoroczna, ponieważ źle reaguje na mróz. Wygląda przepięknie w kompozycjach z kwiatami w odcieniu czerwieni.
  • Kalocefalus browna znany jest wszystkim z widzenia. Często określa się go także drutem kolczastym lub patyczakiem. Wynika to z mocno rozgałęzionych pędów, które szybko się wiją. Najczęściej uprawia się go jako roślinę jednoroczną.
Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także