PoradyCo roku stosuję 5 prostych trików. Powrót do domu po urlopie nie jest dla mnie męczarnią

Co roku stosuję 5 prostych trików. Powrót do domu po urlopie nie jest dla mnie męczarnią

Powrót po urlopie możesz sobie ułatwić, odpowiednio go planując. Fot. Freepik
Powrót po urlopie możesz sobie ułatwić, odpowiednio go planując. Fot. Freepik
19.07.2023 10:03

Powrót z wakacji często bywa twardym zderzeniem z rzeczywistością. Pusta lodówka, stosy brudnych ubrań wypakowanych z walizek, a do tego następnego dnia trzeba iść do pracy... Tymczasem wystarczy dobrze przygotować się do wyjazdu, by ułatwić sobie powrót po urlopie. Oto kilka sprytnych patentów, które warto wykorzystać.

Zwykle przygotowania do urlopu dotyczą kupowania niezbędnych rzeczy i pakowania ich do walizek. Miłośnicy roślin starają się zapewnić im dostęp do wody na czas swojej nieobecności, a przezorni stosują trik z monetą w zamrażarce, by wiedzieć, czy zamrożone jedzenie się nie zepsuło. W większości przypadków na tym kończą się przygotowania, więc po powrocie ciężko jest ogarnąć pranie, zakupy i ogólny powakacyjny chaos. Tymczasem dobre planowanie może znacznie ułatwić spokojny powrót z wakacji.

Jak przygotować dom przed wyjazdem?

Swoimi patentami na spokojny powrót po urlopie podzieliła się na Instagramie Agnieszka, która prowadzi konto @prostaorganizacja. Jej zdaniem warto postępować według jasno określonego planu. Podstawą jest odpowiednie zaplanowanie wyjazdu. Influencerka radzi, by nie wracać do domu ostatniego dnia urlopu, ale zostawić sobie jeden dzień na spokojne ogarnięcie pourlopowego bałaganu. Dzięki temu nie będziesz musiał rozpakowywać się, prać i szykować do pracy na wariackich papierach. Przydatne będą również pewne sprytne triki organizacyjne, które skrócą listę rzeczy do zrobienia po urlopie.

Powrót po urlopie ułatwi dobra organizacja przed wyjazdem. Fot. Freepik
Powrót po urlopie ułatwi dobra organizacja przed wyjazdem. Fot. Freepik

Jak zadbać o jedzenie na powrót po urlopie?

Jeszcze przed wyjazdem powinieneś zatroszczyć się o niewielki zapas jedzenia, który wykorzystasz na kolację w dniu powrotu i śniadanie następnego dnia. Dzięki temu nie będziesz musiał zamartwiać się zakupami zaraz po dojechaniu do domu. Agnieszka zdradza, że zawsze mrozi chleb, a także zostawia w lodówce karton mleka i jajka, dzięki czemu po urlopie ma podstawowe produkty pod ręką. Warto pomyśleć również o jakimś mrożonym daniu obiadowym (np. pierogach czy pyzach). Dzięki temu zakupy będziesz mógł zrobić dopiero dzień po powrocie, po południu.

Dobrze przygotować jedzenie na powrót po urlopie. Fot. Freepik
Dobrze przygotować jedzenie na powrót po urlopie. Fot. Freepik

Co zrobić, kiedy wrócisz z urlopu?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po powrocie do domu jest przejście się po nim i sprawdzenie, czy nic się nie zepsuło w czasie twojej nieobecności. Jeśli jakiś sprzęt przestał działać, najlepiej od razu wezwać fachowca i zabrać się za naprawę. Prowadząca konto @prostaorganizacja radzi również, by jak najszybciej rozpakować walizki, posegregować ubrania i zabrać się za pranie (oczywiście o ile nie zdiagnozowałeś uszkodzenia pralki, czego nikomu nie życzymy). Im szybciej się z tym uporasz, tym lepiej. Agnieszka sugeruje również, by wieczór po powrocie poświęcić na przeglądanie i porządkowanie zdjęć z wakacji. Jeśli nie zrobisz tego od razu, możliwe, że będziesz z tym zwlekać wiele tygodni, a nawet miesięcy. Wieczór ze zdjęciami to również dobry sposób na przedłużenie wakacyjnego nastroju i doładowanie akumulatorów przed powrotem do pracy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także