Pozbyłam się grzyba ze ściany produktem z apteki. Kosztował mnie 9 zł
Przymierzasz się, by usunąć grzyb ze ściany, ale nie wiesz, jak się za to zabrać, by mieć spokój raz na zawsze? Przyda się produkt z apteki za kilka złotych.
17.08.2023 15:38
Ciemne wykwity grzyba na ścianie to bardzo zły znak, którego nie wolno bagatelizować. Pojawiają się one w różnych miejscach w domu, a najczęściej spowodowane są dużą wilgocią w pomieszczeniach. Jeśli je zauważysz, natychmiast reaguj! Im bardziej się rozrosną, tym ciężej będzie się ich pozbyć. Zanim sięgniesz po chemiczne środki, wypróbuj produkt z apteki — działa cuda, a kosztuje tyle co nic.
Jak powstaje grzyb na ścianie?
Pojawienie się pleśni na ścianach to rzecz, z którą zmaga się wielu z nas i nie jest to żaden wstyd. Wynika najczęściej z wadliwej konstrukcji budynku. Często nie mamy wpływu na to gdzie mieszkamy, więc jedyna możliwość to zapobieganie wykwitom, które porastają nasze ściany. Co ciekawe, grzyb wnika bardzo głęboko w strukturę budynku i może niszczyć ściany w niewidoczny sposób. Poza nieestetycznym wyglądem niesie poważne szkody dla naszego zdrowia. Możemy mieć ciągłe bóle głowy, problemy z oddychaniem oraz podrażnienia skóry. Długotrwałe wdychanie oparów pleśni może doprowadzić do poważnych chorób, a nawet nowotworu!
Jak usunąć grzyba ze ściany za pomocą domowego sposobu?
Nim sięgniesz po specjalistyczne środki, wypróbuj domową mieszankę z wykorzystaniem produktu z apteki. Będzie cię kosztowała mniej niż 10 zł, a sprawdzi się równie skutecznie. Masz do wyboru dwa naturalne środki o działaniu grzybobójczym: olejek herbaciany lub ocet spirytusowy. Jak przygotować odpowiedni środek z ich użyciem? Dwie łyżki olejku zmieszaj z dwoma szklankami wody i popryskaj grzyba. Zostaw preparat na trzy dni, a następnie zetrzyj pleśń wodą z mydłem i osusz ściany ręcznikiem. Druga opcja to zmieszanie 100 ml spirytusu z 400 ml wody i rozpylenie mieszanki na ścianach. Po godzinie możesz zmyć pleśń i wytrzeć do sucha ściany. Jeśli czujesz, że ściany nieprzyjemnie cuchną, przetrzyj je wodą z dodatkiem sody oczyszczonej, która bardzo dobrze pochłania smród stęchlizny.