PoradyLajfhakiPrzecinam butelkę i wieszam na suszarce. Siostra pukała się w głowę, a teraz też tak robi

Przecinam butelkę i wieszam na suszarce. Siostra pukała się w głowę, a teraz też tak robi

Trik z butelką sprawi, że pranie będzie schnąć szybciej, fot. genialne.pl
Trik z butelką sprawi, że pranie będzie schnąć szybciej, fot. genialne.pl
19.09.2023 16:43

Jeśli chcesz wysuszyć pranie o wiele szybciej, niż zazwyczaj, wykorzystaj trik z plastikową butelką! Możesz się zdziwić, jak taka mała zmiana wpłynie na suszenie ubrań. Kilka ruchów i gotowe.

Pranie, suszenie i składanie to niekończąca się historia w każdym domu. Wszystkie te procesy da się przyśpieszyć, lecz trzeba wiedzieć jak. W dzisiejszym wpisie chcemy pokazać ci, jak w łatwy sposób można wykorzystać plastikową butelkę (wystarczy jedynie zawiesić ją na suszarce). Ludzie zawsze pytają o jej przeznaczenie, a później sami tak robią!

Trik z plastikową butelką na suszarce

Nasza suszarka często jest obarczona zbyt dużą ilością ubrań, przez co przepływ powietrza między tkaninami jest zbyt słaby, a w konsekwencji wszystko schnie wolniej. Większość z nas chce uprać jak najwięcej ciuchów za jednym zamachem, a później ma problem z tym jak je wysuszyć. Z pomocą przychodzi plastikowa butelka, która uratuje całą sytuację. Jak wykorzystać pojemnik do suszenia prania? Wystarczy odciąć oba końce i przeciąć ją z jednej strony, tak by można było swobodnie założyć butelkę na szczebelki suszarki, zwłaszcza te od zewnętrznej strony. Teraz na plastiku rozwieś ręcznik czy inne ubranie. Dzięki temu materiał jest szerzej rozłożony, przez co ma większy dostęp do powietrza i znacznie szybciej schnie.

Obraz

Jak przyśpieszyć suszenie ubrań?

Aby ubrania szybciej odparowały z wilgoci, musisz im zapewnić odpowiednią przestrzeń (powietrze musi mieć szansę do nich dotrzeć). Ciasno rozwieszone pranie jest otoczone z każdej strony wilgocią, przez co nie ma szansy, odparować w odpowiedni sposób. Wilgotną odzież warto zawiesić na wieszakach, a dopiero później na suszarce. Dodatkowym plusem będzie to, że się nie pomną, jak to zazwyczaj bywa. Kiedy suszysz pranie w domu, zadbaj, by w pomieszczeniu był przeciąg, który pomoże rozdmuchać powietrze między tkaniny. Pamiętaj, że niedosuszona odzież może szybko spleśnieć i pokryć się nieprzyjemnym zapachem. Nie wolno jej przetrzymywać za długo w pralce, a także chować wilgotnych ubrań do szafy.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także