PoradyLajfhakiPrzed pakowaniem biorę suszarkę. Trik z TikToka chroni przed świąteczną wpadką

Przed pakowaniem biorę suszarkę. Trik z TikToka chroni przed świąteczną wpadką

Cenę z prezentu zdejmiesz w 30 sekund.
Cenę z prezentu zdejmiesz w 30 sekund.
Źródło zdjęć: © Genialne.pl

20.12.2023 18:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dawanie prezentu z ceną jest wpadką, której nikt nie chce popełnić. Niestety czasem naklejka trzyma się tak mocno, że jedynym wyjściem jest zamazanie kwoty lub zostawienie nieestetycznego śladu na opakowaniu. Ale czy na pewno? Pewna tiktokerka znalazła trzecie, o wiele lepsze rozwiązanie.

Wszyscy zawsze powtarzają, że liczy się gest i każdy, nawet najtańszy prezent jest mile widziany. Niemniej dawanie podarków, na których widnieje cena, jest uważane za spory nietakt. Właśnie dlatego przed pakowaniem świątecznych podarunków każdy stara się ukryć, ile kosztowały. Okazuje się, że jest na to prosty sposób, a pomocna będzie suszarka do włosów.

Dlaczego nie można dawać prezentów z ceną?

Wartość prezentu nie powinna być liczona pieniędzmi. Liczy się pamięć o bliskich i chęć sprawienia im radości. Pojawienie się karteczki z ceną może jednak zmącić świąteczną atmosferę. Zbyt wysoka kwota może sprawić, że obdarowany poczuje się niekomfortowo, szczególnie jeśli sam nie mógł sobie pozwolić na kupowanie tak kosztownych podarków. Z kolei cena zbyt niska może zostać odczytana jako oznaka skąpstwa. Bez względu na cenę powinieneś więc zrobić wszystko, by się jej pozbyć, nie niszcząc przy tym opakowania lub samego prezentu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak usunąć ceny z prezentów?

Większość z nas zamazuje ceny czarnym markerem. Ta metoda w niektórych przypadkach okazuje się konieczna, np. kiedy kwota jest nadrukowana na okładce książki lub metce odzieży, od której nie powinno się odrywać metek świadczących o autentyczności wyrobu.

Kiedy cena znajduje się na naklejce, pierwszym odruchem jest zerwanie jej. Niestety zdarza się, że przylepiec trzyma się bardzo mocno i nie da się go łatwo zdjąć. Często kończy się na tym, że na opakowaniu zostają resztki naklejki lub nieestetyczny ślad. Okazuje się, że jest prosty sposób, by uniknąć takiego efektu. Wystarczy 30 sekund, by po nalepce nie został nawet najmniejszy ślad.

Jak zdjąć naklejkę z ceną, żeby nie było śladu?

Swoim genialnym patentem na usuwanie cen z prezentów podzieliła się na TikToku Barbs, seniorka, która prowadzi konto @brunchwithbarbs i określa się, jako "babcia dla wszystkich". Kobieta ma blisko 4 mln obserwujących i nie ma w tym przypadku. Jej triki pomagają rozwiązać wiele codziennych problemów w bardzo prosty sposób.

Tak właśnie jest z cenami, które trzeba usunąć z prezentów. Barbs zdradziła, że przed owinięciem ich w kolorowy papier lub włożeniem do świątecznych torebek warto użyć suszarki do włosów. Wystarczy podgrzewać nią naklejkę z ceną przez 30 sekund. Po tym czasie bez trudu da się ją oderwać od powierzchni. Seniorka pokazuje, jak dzięki temu patentowi zdejmuje ceny z różnych powierzchni (nawet cienkiej folii!) bez niszczenia ich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także