PoradyDomowe trikiPrzed świętami owijam klamki folią aluminiową. Efekt robi wrażenie na gościach

Przed świętami owijam klamki folią aluminiową. Efekt robi wrażenie na gościach

Tylko w ten sposób czyszczę klamki w domu
Tylko w ten sposób czyszczę klamki w domu
Źródło zdjęć: © Genialne
29.02.2024 07:13

Niewiele osób podczas porządków skupia uwagę na klamkach, ponieważ wolimy ścierać kurz, odkurzać oraz myć podłogi. Ten niepozorny element, którego dotykamy kilkanaście razy dziennie, również wymaga czyszczenia, ale mało kto o tym pamięta. Jeśli nie wiesz, jak czyścić klamki, to ten domowy sposób z folią aluminiową jest dla ciebie.

Na naszych rękach znajdują się miliony bakterii oraz zanieczyszczeń, które osiadają na strukturze klamki, a z upływem czasu ją brudzą i niszczą. W efekcie ten element drzwi nie wygląda zbyt dobrze oraz zachęcająco, a przecież wymiana klamki na nową nie rozwiązuje problemu. Z tego powodu, a szczególnie jeszcze przed świętami, należy porządnie wyczyścić klamki, a z pewnością zobaczysz różnicę w ich wyglądzie.

Jak czyścić klamki?

Wiele osób może zacząć szukać w sieci różnych preparatów czyszczących dedykowanych klamkom lub materiałom, z ktorych są wykonane. Specjalistyczne nazwy oraz kuszące etykiety wcale nie wyczyszczą porządnie klamek, a tylko nadadzą im połysk i na chwilę zniwelują zabrudzenia. Wtedy stracisz tylko czas, ale także pieniądze na ich stosowanie, a klamki nadal będą brudne. Najlepszym wyjściem z sytuacji oraz sposobem na to, jak czyścić klamki będą domowe specyfiki, które dają gwarancję skutecznego działania. Dzięki nim w szybkim czasie z klamek znikną nie tylko zanieczyszczenia, ale także nawarstwiający się przez lata brud.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z pewnością nie zdajesz sobie sprawy z tego, że wszystkie potrzebne ci specyfiki masz w swoim domu, a być może niektóre z nich od lat wykorzystujesz do sprzątania. Jeśli sprawdziły się na innych powierzchniach, to z pewnością uratują także zabrudzone klamki. Folia aluminiowa w tym patencie przyda się nam dopiero na sam koniec, a dzięki niej stworzona samodzielnie mieszanka będzie miała mocniejsze i o wiele skuteczniejsze działanie. Jak błyskawicznie wyczyścić klamki przed świętami?

Domowy sposób na czyszczenie klamek

Do wykonania czyszczącej mieszanki potrzebne będzie duże naczynie oraz 100 ml octu. Następnie dodaj do niego 1 łyżeczkę pasty do zębów i rozrób całość do konsystencji pianki, którą bardzo łatwo będzie nałożyć na powierzchnię klamki. Najlepiej robić to stopniowo za pomocą gąbki do mycia naczyń, ruchem stępującym.

Kiedy domowy środek oblepia czyszczoną klamkę, pora na folię aluminiową, którą należy dokładnie owinąć całą powierzchnię klamki na około 10 minut. Po tym czasie wystarczy zdjąć sreberko i wytrzeć klamkę do sucha, a do razu zauważysz, że znikły z jej powierzchni nie tylko zabrudzenia, ale także zarysowania. Teraz już wiesz, jak czyścić klamkę nie tylko przed świętami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także