PoradyLajfhakiPrzed wyjściem na cmentarz włóż znicz do zamrażarki

Przed wyjściem na cmentarz włóż znicz do zamrażarki

trik ze zniczami, fot. Genialne
trik ze zniczami, fot. Genialne
11.10.2023 11:28

W najbliższych dniach będziemy coraz częściej wybierać się na cmentarze. Zazwyczaj oprócz kwiatów zanosimy na groby także znicze. Jednak często nie palą się tak, jak powinny. Dlatego sprawdź prosty trik ze zniczami, a już nigdy nie będą one problemem.

Listopad to miesiąc, który kojarzy się z czasem zadumy. Każdemu zależy na tym, aby znicze paliły się długo, ale często gasną szybciej niż nasze oczekiwania. Okazuje się, że wcale nie musi tak być, a w bardzo prosty sposób można przedłużyć ich żywotność.

Poznaj trik ze zniczami

Bardzo często, przez wiatr lub naszą nieudolność szybko gasną. Wtedy ponownie je odpalamy i tak koło się zamyka. Dlatego jeszcze przed pójściem na cmentarz warto o tym pomyśleć, a z pewnością efekt cię zaskoczy. Wystarczy włożyć wkład znicza do zamrażalnika na kilka godzin przed jego zapaleniem. Niska temperatura przymrozi wosk, dzięki czemu będzie palił się o wiele wolniej. Struktura znicza zrobi się bardzo zbita, a knot mniej podatny na wysoką temperaturę ognia. W efekcie będzie on palił się o wiele dłużej niż zazwyczaj, a przy tym klimatycznie rozświetli nagrobek.

znicze z zamrażarki, fot. genialne.pl
znicze z zamrażarki, fot. genialne.pl

Na jakie znicze zwrócić uwagę?

Wybór zniczy ma niebagatelne znaczenie na to, w jaki sposób będą się palić. Dlatego już w sklepie wybierz te najlepsze. Na początek zwróć uwagę na wielkość wkładu, im większy i cięższy, tym dłużej będzie się palił. Warto wtedy przypatrzeć się także długości konta, która powinna mieć nie mniej jak 0,5 cm i nie więcej niż 1 cm. Dzięki temu znicz będzie spalał się równomiernie. Jednak najistotniejszą kwestią jest materiał, z jakiego znicz jest wykonany. Zazwyczaj jest to parafina, która słabo się spala, a do tego kopci, przez co szkodzi środowisku oraz naszemu zdrowiu. Warto dodać, że pali się ona tylko do maksymalnie 40 godzin. Natomiast znicze wykonane z wosku sojowego lub pszczelego są znakomitą alternatywą. One będą palić się o wiele wolniej, a nawet do 80 godzin od zaświecenia. Warto też zastosować trik polegający na wsypaniu soli wokół knota, dzięki czemu znicz będzie palił się długo jasnym płomieniem.

Co zrobić, żeby znicze dłużej się paliły? fot. Freepik
Co zrobić, żeby znicze dłużej się paliły? fot. Freepik
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także