PoradyLajfhakiPrzekrój na pół i połóż w łazience. Pełzający problem zniknie od razu

Przekrój na pół i połóż w łazience. Pełzający problem zniknie od razu

jak odstraszyć rybiki cukrowe, fot. Genialne
jak odstraszyć rybiki cukrowe, fot. Genialne
12.09.2023 08:40

Zastanawiasz się jak odstraszyć rybiki cukrowe, które na dobre zagościły w twojej łazience? Wystarczy przekroić jedno warzywo i zostawić na noc na podłodze. Owady nie będą dłużej okupować twoich czterech ścian.

Rybiki cukrowe to małe owady, które chętnie zamieszkują w naszych domach, a konkretnie w łazienkach (tam jest ciepło i wilgotno). To, że się pojawiły to kwestia przypadku, a nie naszego zaniedbania. Nie są one w żaden sposób groźne i raczej ciężko je zobaczyć. Wyjątek stanowią nocne wycieczki do toalety, gdyż rybiki są najbardziej aktywne po zmroku i wtedy wychodzą ze swoich szparek. Chcesz się ich koniecznie pozbyć? Zastosuj ten trik, a same nie będą chciały u ciebie mieszkać.

Jak odstraszyć rybiki cukrowe?

Ci mali lokatorzy czasami pojawiają się w naszym domu, a wypłoszenie ich to nie lada wyzwanie. Pierwszą przeszkodą jest zlokalizowanie szkodników, gdyż mogą przebywać w różnych miejscach w domu. Działanie sklepową chemią nie zawsze jest skuteczne. Poza tym pryskanie kątów łazienki czy kuchni wiąże się z wdychaniem szkodliwych oparów, które działają negatywnie na zdrowie człowieka. Jeśli masz dość świadomości, że w twoim domu znajdują się rybiki, wykorzystaj trik z ziemniakiem. Wystarczy, że przekroisz warzywo i ułożysz je na foli spożywczej. Zostaw pułapkę na podłodze na całą noc. Rybiki wyczują, że w pobliżu jest coś do zjedzenia i wyjdą ze swoich kryjówek. W końcu odżywiają się skrobią i węglowodanami, a ziemniak to dla nich istny rarytas. Rano wystarczy zgarnąć folię, na której przebywają i wyrzucić je za drzwi. Czynność warto powtórzyć kilka nocy z rzędu, by mieć pewność, że w domu nie ma już żadnych owadów.

Jak odstraszyć rybiki cukrowe z domu? fot. Freepik
Jak odstraszyć rybiki cukrowe z domu? fot. Freepik

Wykorzystaj goździki w walce z rybikami

Istnieją pewne zapachy, których rybiki nie są w stanie zaakceptować. Jednym z nich są aromatyczne goździki. Jeśli rozsypiesz je w zakamarkach łazienki, robaki uciekną z tego pomieszczenia. Najlepiej zabezpieczyć wszystkie pokoje, gdyż owady mogą przenieść się do następnego pokoju. Jeśli wyczują woń w każdym miejscu, nie będą dłużej zamieszkiwały twojego domu i same się wyniosą. To łatwy i ekologiczny trik na pozbycie się niechcianych lokatorów.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także