PoradyLajfhakiPrześcieradło z gumką to must-have na plaży. Każdy plażowicz powinien znać ten trik!

Prześcieradło z gumką to must-have na plaży. Każdy plażowicz powinien znać ten trik!

Prześcieradło z gumką, fot. Genialne
Prześcieradło z gumką, fot. Genialne
28.06.2023 17:51

Lato to przede wszystkim wakacje i czas wypoczynku. Decydując się na urlop nad morzem, warto zabrać ze sobą jedną rzecz, która ułatwi życie. Sprawdź, dlaczego wybierając się na plażę, należy mieć ze sobą prześcieradło z gumką.

Jadąc nad morze, marzymy o tym, aby rozłożyć się na gorącym piasku i napawać promieniami słońca. Każdy jednak zna ten sam kłopot — wszechobecne małe ziarenka, które są przyciągane przez nasze rzeczy z siłą magnesu. Piasek jest po prostu wszędzie, przez co ciężko doprowadzić się do ładu po całym dniu spędzonym na plaży. Pakując torbę na wyjście nad morze warto więc (oprócz pudru dla dzieci) zabrać ze sobą prześcieradło z gumką.

Trik z prześcieradłem z gumką poprawi twój komfort

Wygrzewanie się w słońcu i kąpiele w morskiej wodzie to kwintesencja wypoczynku, o której wielu marzy przez cały rok. Pochłonięci taką wizją zapominamy o piasku, który co lato z tą samą uporczywością denerwuje i uprzykrza beztroskie dni. Finalnie znajduje się on na całym ciele, ręczniku, w torbie, a nawet w jedzeniu. Przez to odbiera całą radość z wyjazdu, a dodatkowo, jeśli jesteśmy boso, to męczarnią jest ubranie butów po plażowaniu. Wiatr morski również przenosi piach po całej plaży, więc w efekcie po dniu na plaży przypominamy piaskowego potwora. Aby pożegnać te przykre wspomnienia, wystarczy zwykłe prześcieradło z gumką. Tak, właśnie to, które podczas składania do szafy może przyprawić o ból głowy. Jeśli zabierzesz je ze sobą na plażę, to żaden piach nie zepsuje ci urlopu. Należy rozłożyć je prawą stroną do piasku, a następnie na rogach poustawiać ciężkie przedmioty, które posłużą za obciążniki (np. plecak, torbę, buty, napoje czy zabawki do piasku). Warto zadbać też o to, aby były wysokie i wypełniły tę przestrzeń.

Obraz

Jak udoskonalić ten sposób?

Kiedy już prześcieradło jest rozłożone, to można w nim wypoczywać. Jednak problem zaczyna się, kiedy z niego wyjdziemy i będziemy chcieli ponownie na nie wejść. Po przejściu paru kroków plażą lub – co gorsza – zamoczeniu stóp w morzu, mamy na nich pełno piachu, którego przecież nie chcemy wnieść na naszą bezpiaskową przestrzeń. Warto więc wziąć ze sobą miskę, a następnie napełnić ją wodą i postawić obok. Podczas wchodzenia do prześcieradła wystarczy zamoczyć w niej nogi, a ta spełni funkcję wycieraczki. W ten prosty sposób problem oblepionych piaskiem stóp zniknie na dobre. Wystarczy ustawić ją z boku prześcieradła i pamiętać o korzystaniu z niej. W efekcie urlop będzie czasem relaksu, a nie niepotrzebnych nerwów.

Obraz

Jak wykiwać złodziei na plaży?

Plaża i popularne miejsca turystyczne są pełne oszustów, którzy nie mają dobrych intencji. Przed wyjazdem należy odpowiednio się zabezpieczyć. Wystarczy, że weźmiesz pusty słoik, a na wierzchu pokrywki przykleisz piłkę do tenisa przy pomocy kleju na gorąco. Na plaży wykop dziurę, a następnie włóż do niej słoik (w którym schowasz pieniądze czy telefon) i przykryj ziemią tak, aby była widoczna tylko piłka. W ten sposób unikniesz kradzieży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także