PoradySprzątaniePrzetestuj ten patent. Już nigdy nie będziesz czyścić toalety w inny sposób

Przetestuj ten patent. Już nigdy nie będziesz czyścić toalety w inny sposób

Teraz czyszczenie toalety to żaden problem
Teraz czyszczenie toalety to żaden problem
Źródło zdjęć: © Genialne

16.12.2023 16:05, aktual.: 16.12.2023 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy dobrze wie, że czyszczenie toalety to jeden z najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Nic dziwnego, ponieważ cały czas odkładamy to sprzątanie na potem, a tak naprawdę nie chcemy tego robić. W efekcie brud narasta, a my nie wiemy, jak się z nim uporać. Sklepowe środki zwykle słabo pomagają, ale za to sprawdzą się ich zamienniki.

Czysta toaleta to konieczność, ponieważ właśnie na niej gromadzi się wiele bakterii, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jednak często na ściankach narasta kamień, czyli nieestetyczny biały osad, który nie znika nawet pod wpływem silnego szorowania. Najbardziej problematycznym miejscem są zakamarki toalety, czyli charakterystyczne wklęsłe krawędzie. Jak sprawić, aby lśniły?

Jak skutecznie wyczyścić toaletę?

Wiele osób zadaje sobie to pytanie, a odpowiedzi brak. Jeśli zazwyczaj polewasz ścianki toalety płynem do WC, a następnie sięgasz po szczotkę i dokładnie ją myjesz, to lepiej przestań. Ta metoda tylko powierzchownie usuwa brud, ponieważ nie doczyszcza wszystkich miejsc w toalecie. W efekcie muszla wymaga ponownego czyszczenia, przez co błędne koło się zamyka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odstaw w kąt wszystkie preparaty chemiczne, ponieważ i tak nie przyniosą ci pożądanego efektu. Lepiej wybierz ich zamienniki, które z pewnością masz w swoim domu, a toaleta będzie czysta jak nigdy wcześniej. Dobrą alternatywą dla płynu do WC będzie ocet, który jest naturalnym i bezpiecznym detergentem. Warto dodać, że jego właściwości są dezynfekujące oraz mocno czyszczące, co w przypadku brudnej toalety jest niezbędne.

Czym wyczyścić toaletę?

Samo wlanie octu do toalety magicznie nie sprawi, że stanie się czysta. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak użyć go skutecznie, a do tego celu przyda się miseczka i papier toaletowy oraz gumowe rękawiczki. Na początku wlej do naczynia ocet, im większe jego stężenie, tym lepiej zadziała. W kolejnym kroku weź kilka listków papieru toaletowego i zanurz je w occie. Ważne jest to, aby mocno nasiąkły przed użyciem.

Czyszczenie toalety nigdy nie było tak proste
Czyszczenie toalety nigdy nie było tak proste© Freepik

Teraz wyciągnij je z octu, a następnie wciśnij w zakamarki toalety. Pamiętaj o tym, aby namoczony papier dokładnie wypełnił szczeliny. W przeciwnym razie trik nie zadziała jak trzeba. To najbrudniejsze miejsca, o których często zapominamy podczas porządków. Nic dziwnego, ponieważ ciężko dotrzeć tam przy użyciu gąbki lub szczotki. Jednak ta metoda sprawi, że toaleta zacznie lśnić jak nowa.

Tak namoczony papier należy pozostawić na kilka godzin lub na całą noc, aby ocet miał szansę skutecznie zadziałać. Po tym czasie należy spłukać wodę, a następnie przy pomocy szczotki wyczyścić toaletę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także