PoradyLajfhakiZaskakująca funkcja szczotki do czyszczenia toalety, o której mało kto wie

Zaskakująca funkcja szczotki do czyszczenia toalety, o której mało kto wie

jak czyścić szczotkę do wc fot. genialne.pl
jak czyścić szczotkę do wc fot. genialne.pl

19.05.2023 09:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szczotka do WC to ten gadżet łazienkowy, który jest niezbędny, ale nie każdy chce ją czyścić. W wyniku czego jest chowana głęboko za toaletą, aby nie straszyć gości swoim zapachem oraz wyglądem. Podpowiadamy jak czyścić szczotkę do WC szybko i skutecznie.

Metoda ręcznego oczyszczania szczotki do WC przyprawia wielu o gęsią skórkę. Jednak jej higiena jest istotna, jeśli chcemy uniknąć rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia bakterii i zarazków. Wystarczy wziąć kilka preparatów z kuchni, aby wyczyścić szczotkę bezdotykowo.

Jak czyścić szczotkę do WC?

Do przygotowania mieszanki czyszczącej potrzeba 1/2 szklanki octu, 1 łyżki sody oczyszczonej oraz kilku kropli wody utlenionej. Wystarczy wymieszać składniki ze sobą i polać szczotkę preparatem, a następnie pozostawić na kilka minut. Na koniec trzeba przepłukać ją gorącą wodą oraz pozostawić do wyschnięcia. Wszystkie resztki, jakie się na niej znajdowały, powinny zostać rozpuszczone. Jeśli ten sposób przyniósł mierne rezultaty, to warto wsypać do muszli klozetowej dwa opakowania sody oczyszczonej, a potem zanurzyć w niej szczotkę do WC. Po upływie około 6-8 godzin wystarczy spłukać sodę. Trzecia metoda łączy w sobie sodę oczyszczoną z octem. Wystarczy wlać ocet do pojemnika na szczotkę toaletową i dosypać do niego sody oczyszczonej, a na koniec zanurzyć w roztworze szczotkę. Po 15 minutach należy opłukać szczotkę, a pozostały płyn wylać. W ten sposób szczotka została dobrze umyta i zdezynfekowana.

Obraz

Funkcja szczotki do toalety o jakiej nie wiesz

Najbardziej popularne szczotki to te z prostym trzonkiem, dlatego wystarczy go odkręcić, aby szczotka i toaleta była zawsze czysta. Kiedy trzonek już jest zdemontowany, to do końcówki szczotki należy wlać płyn do sprzątania lub mycia toalet. Można też zastąpić go domowym specyfikiem na bazie octu i sody oczyszczonej. Na koniec wystarczy zakręcić trzonek i używać szczotki co WC jak zazwyczaj. Efekt tego prostego triku będzie zaskakujący i z pewnością utrzyma szczotkę w nienagannej czystości na długo.

Jak wyczyścić szczotkę do WC? Fot. Genialne.pl
Jak wyczyścić szczotkę do WC? Fot. Genialne.pl

Jak zniwelować smród szczotki do WC?

Wystarczy do jej pojemnika dolać kilka kropli wybranego olejku eterycznego np. miętowego, eukaliptusowego lub cytrynowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także