PoradyLajfhakiPrzetrzyj panele folią bąbelkową. Różnicę będzie widać od razu

Przetrzyj panele folią bąbelkową. Różnicę będzie widać od razu

folia bąbelkowa na mopa fot. genialne.pl
folia bąbelkowa na mopa fot. genialne.pl
30.07.2023 15:37

Mycie podłóg jest równie ważne co odkurzanie, ponieważ zabezpiecza powierzchnię oraz sprawia, że brud ma mniejszą przyczepność. Jednak często wykorzystując standardowe nakładki mopujące, zauważyć można, że zanieczyszczenia zbierają się tylko na ich bokach. Sprawdź, jak zaradzi temu problemowi folia bąbelkowa na mopa.

Folia bąbelkowa to nie tylko gadżet przydatny podczas pakowania, aby chronić przewożone przedmioty. Jest także świetnym wspomagaczem sprzątania, dzięki któremu zaoszczędzisz czas i pieniądze, a twoja podłoga będzie wyglądać nieskazitelnie. Podpowiadamy jak jej prawidłowo użyć.

Folia bąbelkowa na mopa, czyli skuteczny sposób na sprzątanie

Czyszczenie podłóg powinno być ostatnim elementem sprzątania w domu. Dlatego przed przystąpieniem do tej czynności, należy nałożyć na końcówkę mopa folię bąbelkową a na nią chusteczkę lub szmatkę nasączoną płynem do mycia podłóg. Dzięki temu znajdujące się na niej wypustki zbiorą cały brud z podłogi. W efekcie powierzchnia będzie czysta, a zanieczyszczenia na chusteczce rozłożą się równomiernie i nie będą dalej rozsmarowywane po podłodze.

Obraz

Mycie paneli octem

Podczas mycia podłóg równie ważny jest preparat, jakiego użyjemy do tej czynności. Dlatego warto przygotować go samodzielnie, przy użyciu octu, który jest naturalnym i skutecznym środkiem czyszczącym. Wystarczy dodać 100 ml octu na 3 litry wody oraz 1 łyżkę płynu do płukania, a następnie umyć panele. Dzięki temu preparatowi uzyskać można spektakularne efekty, ponieważ umyta powierzchnia będzie nie tylko czysta i lśniąca, lecz również zdezynfekowana. Warto wiedzieć, że płyn do płukania pełni dwie ważne funkcje w myciu podłóg. Po pierwsze pozostawia piękny zapach, który długo unosi się w pomieszczeniu, a po drugie opóźni osiadanie brudu na powierzchni paneli, ponieważ jest środkiem antystatycznym.

Obraz

Pozostałe sposoby na domowe preparaty do mycia podłóg

Każdy, kto posiada zmywarkę, z pewnością ma także nabłyszczasz do zmywarek, który można spokojnie wykorzystywać jako preparat myjący do podłóg. Do przygotowania mieszanki czyszczącej potrzeba 3 litrów wody i 7 łyżek nabłyszczacza, które mieszamy ze sobą. Przed rozpoczęciem mycia powierzchni ważne jest, aby dobrze odsączyć wodę z mopa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także