PoradyLajfhakiTrik z klamerką sprawdzi się lepiej niż żelazko. Moja babcia zawsze suszy pranie w ten sposób

Trik z klamerką sprawdzi się lepiej niż żelazko. Moja babcia zawsze suszy pranie w ten sposób

trik z klamerką do ubrań? fot. Genialne
trik z klamerką do ubrań? fot. Genialne
20.06.2023 11:40

Wielu z nas jest zmęczonych na samą myśl o prasowaniu, a niektórzy unikają tej czynności jak ognia. Wypróbuj trik z klamerką do ubrań, a żelazko schowasz głęboko do szafy.

Statystycznie prasowanie jest najbardziej nielubianym obowiązkiem domowym. Nie ma co się dziwić — kilka godzin w pochylonej pozycji nie ma dobrego wypływu na plecy, a na dodatek okropnie nudzi. Jednak jest na to sprytny sposób, dzięki któremu zapomnisz o prasowaniu ubrań, a dodatkowo oszczędzisz czas i nerwy.

Jak wykonać trik z klamerką do ubrań?

Sposób ten sprawdzi się do każdego ubrania, ale szczególnie skorzystają na nim fani koszul. Na początku należy zrobić pranie, ponieważ trik działa podczas suszenia ubrania na powstałe na nich zagniecenia. Sprytny sposób wykorzystuje najzwyklejsze klamerki do ubrań, ale w innej formie. Mokrą koszulę należy zawiesić na wieszaku, a nie na sznurku. Ta prosta, ale sprytna zmiana od razu wpłynie na rozprostowanie się ubrania. Jednak należy dociążyć dół koszuli, aby zachowała swoją strukturę, a do tego znakomicie sprawdzą się klamerki. Wystarczy przypiąć je do krawędzi materiału, a następnie pozostawić koszulę do wyschnięcia. Po kilku godzinach ubranie będzie nie tylko świeże i pachnące, ale przede wszystkim proste niczym karta.

Obraz

Co zamiast prasowania?

  • Pozostałe ubrania szybko się rozprostują w łazience. Wystarczy zawiesić je na drzwiach lub szafce, a następie wziąć gorący prysznic albo kąpiel. Pod wpływem pary wodnej wszystkie zagniecenia szybko znikną.
  • Podczas rozwieszania prania należy strzepać każde ubranie, a dopiero wtedy je powiesić. Dzięki temu szybciej wyschnie oraz będzie na nim mniej zagnieceń niż zazwyczaj.
  • Na etapie robienia prania warto zadbać o to, aby ubrania jak najmniej się pogniotły. Dlatego zawsze należy ustawić wirowanie na niskich obrotach i od razu opróżniać pralkę.
  • Kostki lodu to proste, ale niebywale skuteczne rozwiązanie — wystarczy wrzucić do bębna kilka sztuk. W efekcie materiał będzie bardziej wygładzony i rozprostowany.
Obraz

Domowy spray na zagniecenia

Do jego przygotowania potrzeba 1,5 szklanki wody, 1 łyżki octu oraz 1 łyżeczki odżywki do włosów. Wystarczy połączyć je ze sobą, a następnie przelać do butelki z atomizerem. Teraz preparat jest gotowy do użycia. Spryskaj nim zagniecenie, a następnie naciągnij materiał. Dla większości ocet może być zniechęcający, dlatego można go wymienić na płyn do płukania tkanin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także