PoradyRaz w tygodniu chwytam za miotłę i suszarkę. Oszczędzam dzięki nim czas i nerwy

Raz w tygodniu chwytam za miotłę i suszarkę. Oszczędzam dzięki nim czas i nerwy

Kurz na górach szafek usuniesz w kilka sekund dzięki prostej sztuczce. Fot. Genialne.pl
Kurz na górach szafek usuniesz w kilka sekund dzięki prostej sztuczce. Fot. Genialne.pl
24.09.2023 11:15

Mało kto regularnie sprząta kurz zbierający się na górach szafek. Wszystko przez to, że wymaga to często iście akrobatycznych zdolności. Na szczęście jest prosty sposób, by wyczyścić najwyższą część mebli. Nawet nie musisz odrywać nóg od podłogi!

Góry szafek to jeden z obszarów, które sprzątamy najrzadziej. Większość z nas odkłada to możliwie jak najdłużej, ponieważ nie lubi wspinać się na meble czy drabinę i usuwać kotów kurzu, które gromadzą się na meblach. Dzięki prostemu trikowi zaoszczędzisz sporo czasu i nerwów, które zwykle traciłeś, gdy w końcu decydowałeś się zetrzeć kurz na górach szafek.

Dlaczego należy regularnie usuwać kurz na górach szafek?

Kurz należy usuwać regularnie ze wszystkich miejsc w domu. Zaniedbując pod tym względem górną część mebli, narażasz siebie i innych domowników na pogorszenie stanu zdrowia. Drobinki kurzu składają się z różnego rodzaju pyłów, drobinek piasku, a nawet sierści zwierząt domowych i zarodników grzybów pleśniowych. Przebywanie z zakurzonym mieszkaniu szkodzi nie tylko alergikom, którzy odczuwają nasilone objawy, ale również innym osobom. Długotrwały kontakt z zakurzonym środowiskiem może prowadzić do częstych infekcji, chorób układu oddechowego, w tym astmy oraz osłabienia odporności.

Kurz na górach szafek trzeba usuwać regularnie. Fot. Genialne.pl
Kurz na górach szafek trzeba usuwać regularnie. Fot. Genialne.pl

Jak często usuwać kurz?

Jak widzisz, regularne dbanie o czystość w domu ma ogromne znaczenie. Ale jak często zbierać kurz? Podstawą utrzymania czystości jest częste odkurzanie mieszkania. Rób to 1-2 razy w tygodniu. Raz w tygodniu ścieraj również kurz z mebli. Pamiętaj, że należy zacząć od brudu na górach szafek i stopniowo schodzić w dół. Na koniec zostaje wspomniane wcześniej odkurzanie oraz mycie podłóg, które również pomaga w walce z kurzem.

Kurz na górach szafek można usunąć w kilka sekund. Fot. Freepik
Kurz na górach szafek można usunąć w kilka sekund. Fot. Freepik

Jak usunąć kurz na górach szafek?

Usunięcie kurzu zbierającego się na szafkach wcale nie musi wiązać się ze skakaniem po meblach czy drabinie. Spokojnie zrobisz to, stojąc na ziemi. Jak? Wystarczy wykorzystać prosty trik. Weź miotłę na długim kiju oraz suszarkę do włosów. Następnie przyklej suszarkę do końca kija od miotły mocną taśmą. Postaraj się porządnie obkleić rączkę suszarki, by dobrze się trzymała i nie spadła w czasie czyszczenia szafek. Podłącz suszarkę do prądu (najlepiej użyj przedłużacza, ponieważ sam kabel może nie wystarczyć). Włącz suszarkę i unieś ją na kiju od szczotki tak, by strumień powietrza zdmuchnął kurz zalegający na górach szafek. Kiedy brud spadnie na podłogę, zbierz go miotłą i szufelką lub odkurzaczem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także