PoradyLajfhakiRobię okład na ruszt kuchenki. Tłuszcz znika bez skrobania i namaczania

Robię okład na ruszt kuchenki. Tłuszcz znika bez skrobania i namaczania

Jak wyczyścić palniki i ruszt kuchenki? fot. genialne.pl
Jak wyczyścić palniki i ruszt kuchenki? fot. genialne.pl

04.09.2023 16:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcesz skutecznie wyczyścić palniki i ruszt kuchenki, ale nie wiesz jak? Przyda się kawałek ręcznika papierowego, z którego zrobisz specjalny okład rozpuszczający brud. Sprawdź poniżej jak się za to zabrać!

Zaschnięty i przypalony tłuszcz nie daje się tak łatwo, jak byśmy tego chcieli. Aby go pokonać, trzeba wykazać się sprytem i umyć powierzchnię w taki sposób, by detergent zadziałał dogłębnie na zabrudzenia. Z pomocą przychodzi trik z ręcznikami papierowymi.

Jak wyczyścić palniki i ruszt kuchenki?

Brudna kuchenka to nie najlepsza wizytówka kuchni. Zwykłe przemywanie jej płynem do naczyń nie przyniesie spodziewanych efektów, trzeba zadziałać środkiem odtłuszczającym ze sklepu. Samo pryskanie rusztu również nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż płyn po kilku minutach wyparuje z powierzchni. W takim razie jak skutecznie wyczyścić kuchenkę? Musisz przygotować okład z ręczników papierowych, który zatrzyma wilgoć na dłużej, a tym samym da szansę zadziałać produktowi myjącemu. Bardzo podobnie postąpisz z piekarnikiem, który ciężko domyć na błysk.

Obraz

Jak wymyć kuchenkę na błysk?

Zacznij od ściągnięcia palników i umieszczenia ich w misce z wodą i odrobiną płynu do naczyń. Następnie zdejmij ruszt i postaw go na stole, a następnie nałóż płaty zwilżonego ręcznika papierowego, który pokryje całą kratkę. Później weź płyn do odtłuszczania piekarnika i popryskaj cały ręcznik, szczególnie w miejscach, gdzie styka się on z rusztem. Podobnie postąp z piekarnikiem: połóż ręczniki na blachy i ściany, popryskaj detergentem i pozostaw, by tłuszcz wszedł w reakcję z płynem. W czasie oczekiwania umyj palniki drucianą myjką, by pozbyć się rdzy, tłuszczu i zaschniętego jedzenia. Palniki osusz i wstaw na swoje miejsce. Po 25 minutach zajmij się rusztem. Ściągnij ręczniki i wyszoruj całość drucianą myjką nasączoną mydłem. Następnie wytrzyj metal do sucha i umieść na kuchence. Pozostał ci jedynie piekarnik, który potrzebuje porządnego szorowania. Pamiętaj, by go dobrze wytrzeć do sucha, tak by nie pozostały żadne resztki środka chemicznego. Może on parować w trakcie pieczenia i dostawać się do naszego jedzenia.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także