PoradyOrganizacjaRobisz tak rano? Nie dziw się, że nic się nie układa. Te nawyki rujnują cały dzień

Robisz tak rano? Nie dziw się, że nic się nie układa. Te nawyki rujnują cały dzień

Nawyki, które musisz wprowadzić do swojego życia.
Nawyki, które musisz wprowadzić do swojego życia.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Graphicroyalty

21.01.2024 15:16, aktual.: 21.01.2024 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdy z nas ma jakieś nawyki. Jedni piją kawę zaraz o poranku, inni nie wyobrażają sobie dnia bez treningu. Rutynowe czynności pozwalają na lepszą organizację w ciągu dnia. Niestety jest kilka takich działań, które są bardzo powszechne, a skutecznie rujnują nasz dzień. Jeśli chcesz się lepiej czuć, koniecznie zwróć uwagę na te kilka rzeczy zaraz po przebudzeniu.

Kiedy pytamy ludzi sukcesu o to, jak osiągnęli wszystko w swoim życiu, większość odpowiada, że to sprawka dobrych nawyków, które wprowadzili do swojej codziennej rutyny. Nie są to kolosalne zmiany, lecz okazuje się, że nawet takie małe drobnostki jak dobre słowo o poranku może zmienić nasze życie. Niezależnie jakie masz plany na przyszłość, powinieneś zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które robisz w ciągu dnia.

Jak wprowadzić dobre nawyki do swojego życia?

Na wstępnie należy zaznaczyć, że dobre nawyki nie pojawiają się ot, tak. Najczęściej musimy się zmusić do pewnych działań, a po czasie przyzwyczajmy się i robimy je automatycznie. Gwarantujemy, że po trudnym początku pojawi się mnóstwo pozytywów, a twoje życie stanie się bardziej zorganizowane. Jakie nawyki wprowadzić już na początku drogi? Zacznij od dyscypliny i nie odkładaj wszystkiego na później. Prawda jest taka, że im bardziej coś odwlekasz, tym ciężej ci się za to zabrać. Jeśli masz rano wstać, nie nastawiaj miliona drzemek, tylko zaciśnij zęby i podnieś się z łóżka. Dzięki temu nauczysz się jak organizować czas i staniesz się panem swojego losu.

Poprzedni punkt łączy się z kolejnym, czyli planowaniem. Zamiast układać sobie listę rzeczy do zrobienia, zapisz je w telefonie i pogrupuj. Ważne zadania trzeba wykonać w pierwszej kolejności, tak by lista stopniowo malała. Nawet nie wiesz, jak wiele zmieni to w twoim życiu! Poza obowiązkami umieść na liście czas na relaks, trening czy spacer z psem. Zaraz po przebudzeniu zerknij na listę i zacznij działać!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zacznij dzień od dobrych rzeczy!

Nic tak nie psuje twojego nastawienia jak złe myśli od rana. Oczywiście każdy z nas może mieć gorszy dzień, lecz trzeba przyznać, że wiele osób zaczyna poranek od zamartwiania się rzeczami, które jeszcze się nie zdarzyły. Zamiast myśleć, ile trudności czeka cię w pracy, powiedz na głos "jestem silna i dam sobie ze wszystkim radę"! Raz-dwa twój dzień stanie się lepszy!

Ostatni nawyk, którego musisz się nauczyć, to odkładanie telefonu godzinę przed snem oraz niekorzystanie z internetu o poranku. Zamiast przewijać kolejne filmiki w ciepłym łóżku, poświęć ten czas na przygotowanie dobrego śniadania, które da ci siłę na resztę dnia. Telefony są przydatne, lecz trzeba znać umiar w ich użyciu, by nie stać się więźniem internetowego życia, które istnieje jedynie na ekranie smartfona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także