PoradyLajfhakiRozpuść w wodzie i spryskaj mlecze. Wyżre nawet korzenie!

Rozpuść w wodzie i spryskaj mlecze. Wyżre nawet korzenie!

jak usunąć mlecze z trawnika fot. genialne.pl
jak usunąć mlecze z trawnika fot. genialne.pl
26.07.2023 09:40

Roślina ta często występuje w ogrodach, szczególnie na trawnikach. Stanowi ona niebezpieczny dla nas chwast, który jest błędnie mylony z mniszkiem lekarskim. W efekcie czego pozbywamy się z ogrodu obu kwiatków. Mimo to bardzo ciężko pozbyć się tego chwastu. Dlatego podpowiadamy jak usunąć mlecze z trawnika.

Metoda ręcznego pielenia mleczy nie pomoże długofalowo zlikwidować chwastów, ponieważ w bardzo szybkim tempie odrosną ponownie. Najlepiej będzie przygotować domowy preparat z produktów, które są dostępne w każdej kuchni. Sprawdź jak zrobić go samodzielnie.

Dlaczego mlecz rośnie na trawie?

Mlecz pospolity to roślina, która sama się wysiewa, ponieważ jej nasiona wędrują wraz z wiatrem. Po przekwitnięciu kwiat zamienia się w tzw. dmuchawiec, który bardzo łatwo się rozprzestrzenia. Warto wiedzieć, że mlecz w odróżnieniu od mniszka wypuszcza z grubej i wysokiej łodygi kilka kwiatów. Dlatego tak łatwo się pomylić i usuwać ten kwiat, którego nie trzeba.

Co na mlecz w trawie? Fot. Genialne.pl
Co na mlecz w trawie? Fot. Genialne.pl

Jak usunąć mlecze z trawnika sodą oczyszczoną?

Jak pozbyć się mleczy z trawnika fot. getty images
Jak pozbyć się mleczy z trawnika fot. getty images

Pozostałe sposoby na mlecze w trawie

W celu pozbycia się mleczy można przygotować każdy oprysk na chwasty. Jednak warto wykorzystać pozostałe preparaty, które mamy pod ręką. Przygotuj 1 litr wody, 1/2 szklankę soli, 1 szklankę octu oraz 1 łyżeczkę płynu do naczyń. Mieszanka ta pozbędzie się mleczy oraz innych chwastów w błyskawicznym czasie. Wystarczy nałożyć go punktowo, ponieważ może wypalić także trawnik.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także