PoradyLajfhakiRozsyp wokół funkii, a ślimaki się do niej więcej nie zbliżą

Rozsyp wokół funkii, a ślimaki się do niej więcej nie zbliżą

jak pozbyć się ślimaków z funkii fot. freepik
jak pozbyć się ślimaków z funkii fot. freepik
30.06.2023 19:34

Ślimaki to ogrodowe szkodniki, które żerują na liściach roślin. Niszczą uprawy i dość trudno się ich pozbyć. Wiele osób sięga po chemię, ale nie jest ona obojętna wobec środowiska. Dlatego zdradzamy, jak pozbyć się ślimaków z funkii i innych roślin domowym sposobem.

W okresie wiosenno-letnim, kiedy aktywnie uprawiamy nasz ogród, budzą się do żerowania różnego rodzaju szkodniki. Poznaj przepis na domowy środek na ślimaki i wygoń je ze swojego ogrodu. Ten sposób kosztuje zaledwie kilka groszy!

Jak skutecznie pozbyć się ślimaków z ogrodu?

jak pozbyć się ślimaków z funkii fot. freepik
jak pozbyć się ślimaków z funkii fot. freepik

Domowy przepis na środek na ślimaki

Jeśli masz dość ślimaków żerujących w twoim ogrodzie - wypróbuj mączkę bazaltową. Powstaje ona w wyniku zmielenia wulkanicznej skały bazaltowej i w ten sposób zmienia się w pył. W swoim składzie zawiera: krzemionkę, glin, żelazo, magnez i wapno. A dodatkowo: sód, potas, fosfor, tytan, mangan, bor i siarkę. Przypomina ona nieco cement, jednak nie ma takich właściwości. Jest też bardzo ekologiczna. Stosuje się ją jako nawóz i do ochrony roślin przed szkodnikami. Jak użyć mączki bazaltowej na ślimaki? Usyp z niej wokół roślin atakowanych przez nie "barierę" na szerokość kilku centymetrów. Będzie ona nie do pokonania przez ślimaki, ponieważ mączka rani ich delikatne ciało. To sprawia, że mączka bazaltowa najczęściej stosowana jest do ochrony funkii i innych roślin przed ślimakami.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także