PoradyGenialny trik na użycie spirali na komary! Już nie musisz jej podpalać

Genialny trik na użycie spirali na komary! Już nie musisz jej podpalać

Oto nietypowy sposób na komary. Fot. YouTube/come cucinare
Oto nietypowy sposób na komary. Fot. YouTube/come cucinare
16.08.2023 09:17

Latem sprawdzony sposób na komary jest na wagę złota. Ci mali krwiopijcy irytują nas swoim bzyczeniem i pozostawiają na skórze swędzące bąble po ukąszeniach. Aby owady trzymały się z daleka od twojego domu, kup spiralę na komary. Ale uwaga! Nie podpalaj jej, jak radzi producent. Możesz wykorzystać ją w zupełnie innym, mniej śmierdzący sposób.

Komary atakują zarówno na łonie natury, jak i w domach. Przyciąga je m.in. zapach ludzkiego potu. Te uciążliwe owady potrafią wyczuć ofiarę nawet w ciemności i to ze sporej odległości. Wiele osób zastanawia się, jaki jest sposób na komary. Okazuje się, że dobrze sprawdza się specjalna spirala odstraszająca owady, ale wykorzystana w nieco inny sposób, niż proponują producenci.

Jaki jest sposób użycia spirali na komary?

Spirale na komary są wykorzystywane głównie na zewnątrz, np. w czasie wieczornego grillowania. Niewiele osób decyduje się na używanie ich w domu, a wszystko przez ich specyficzny, drażniący zapach. Okazuje się, że istnieje sprytny sposób zastosowania spirali na komary, który pozwala uniknąć przykrej woni. Wystarczy włożyć ją pod wodę i namoczyć! Kiedy już to zrobisz, pokrusz spiralę na drobne kawałki i umieść w miseczce. Następnie zalej je 1/2 szklanki wody i 1/2 szklanki alkoholu. Wszystko dobrze wymieszaj. Miskę ustaw w okolicy okna, a owady będą trzymały się z daleka. Ponieważ mali krwiopijcy często chowają się w pobliżu roślin doniczkowych, również tam możesz ustawić miseczkę z namoczoną spiralą. Insekty szybko wyniosą się z twojego domu.

Wypróbuj pewien nieoczywisty sposób na komary. Fot. Getty Images
Wypróbuj pewien nieoczywisty sposób na komary. Fot. Getty Images

Jak zrobić skuteczny spray na komary?

Jeśli lubisz przebywać na łonie natury, potrzebny ci również inny sposób na odstraszenie insektów. Zrób domowy spray, a owady nie będą się do ciebie zbliżać i pozostawiać na twoim ciele swędzących bąbli.

  • Zalej 12 suszonych goździków 50 ml gorącej wody.
  • Przykryj naczynie, w którym znajduje się mikstura i pozostaw, by goździki porządnie się zaparzyły.
  • Odsącz płyn i dodaj do niego 1 i 1/2 łyżki (20 ml) spirytusu mrówkowego.
  • Przelej roztwór do butelki z atomizerem.
  • Nanoś na skórę przed wyjściem z domu. Komary będą omijać cię szerokim łukiem.
  • Możesz również ustawić miseczkę z miksturą na owady w okolicy okna. To kolejny sposób na to, by komary nie wlatywały do domu.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także